Режисер серіалу "Чорнобиль" побував у зоні відчуження

Режисер серіалу "Чорнобиль" побував у зоні відчуження

Режисер серіалу "Чорнобиль" побував у зоні відчуження Original

Режисер серіалу "Чорнобиль" компанії НВО Юган Ренк побував у Києві, а також відвідав міста Чорнобиль та Прип’ять.

Про це повідомив сам Ренк у своєму Instagram та пресслужба Міністерства культури. Режисер опублікував кілька світлин із мандрівки. Зокрема він написав, що відвідав квартиру ексзаступника головного інженера Чорнобильської АЕС Анатолія ДятловаЕксзаступник головного інженера з експлуатації Чорнобильської АЕС. За офіційною версією визнаний одним з винних у аварії на ЧАЕС.

"Квартира Анатолія Дятлова. Лиходій, цап-відбувайло, жертва. Врешті-решт, я мав стояти тут, у Прип’яті, повністю поглинутій рослинністю", - написав Ренк.

Він зазначив, що вражений зеленим світильником, який досі висить у квартирі Дятлова. А також додав, що зустрів пса, який "заспокоїв усі ті вражаючі, сюрреалістичні та подібні до мрій відчуття".

У Мінкультури повідомили, що Ренк пояснив, чому більшість сцен серіалу знімали не в Україні, а в Естонії. За його словами, Естонія на 40% відшкодувала вартість зйомок і якби Україна на момент їх початку могла запропонувати те саме, зйомки провели б тут.

Читайте також: Чорнобиль став другим найпопулярнішим серіалом світу в 2019 році

У Мінкульті додали, що після ухвалення у вересні 2019 року відповідного закону, Україна врешті-решт може запропонувати іноземним кіновиробникам кешрібейт до 30% від вартості виробництва фільму.

Приїзд Ренка відбувся у рамках Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість".

"Чорнобиль" (Chernobyl) — п'ятисерійний британсько-американський мінісеріал, створений і написаний Крейгом Мезіном та зрежисований Юганом Ренком. Прем'єра відбулася 6 травня 2019 року. Події сюжету розгортаються після вибуху реактора на Чорнобильській атомній електростанції в 1986 році.

Що відомо

  • Серіал "Чорнобиль" отримав музичну премію Grammy
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше