"Дракон року": у контактному зоопарку Дніпра проводять конкурс серед ящірок

"Дракон року": у контактному зоопарку Дніпра проводять конкурс серед ящірок

У контактному зоопарку Дніпра проводять конкурс та обирають символ 2024 року — дракона. Серед претендентів — рептилії з декількох континентів.

Співробітниця зоопарку Юнія Зотова розповіла Суспільному: на звання "Дракон року" претендує, зокрема, австралійська бородата агама на прізвисько Гаврюша.

У контактному зоопарку Дніпра проводять конкурс серед ящірок
Австралійська бородата агама Гаврюша. Фото: Суспільне Дніпро

"Вони схожі тим, що у них є колючки, у них є розкішна борода й довгий хвіст. Я впевнена, що у всіх драконів він наявний. На мій погляд, саме Гаврюша більше схожий на дракона. Він такий харизматичний. Це дуже горда тваринка, яка здається на перший погляд, холодною, відчудженою, але насправді добра та має тепле серце", — сказала Юнія.

За її словами, у голосуванні за драконський титул також беруть участь ще четверо учасників: хамелеон, ігуана, геккон та сцинк.

У Дніпрі проводять конкурс "Дракон року"
Один з "конкурсантів" — сцинк. Фото: Суспільне Дніпро

Співробітниця зоопарку каже: сцинки чи не єдині в світі тварини, які мають язик синього кольору.

"Так як всі тварини бояться яскравих кольорів, то коли вони бачать його синій язик та червоний рот — думають, що він якійсь отруйний та починають тікати. А насправді він абсолютно не отруйний, для людини безпечний та дуже добрий", — розповіла вона.

У контактному зоопарку Дніпра триває голосування за ящірку, подібну на дракона
Геккон також бере участь у конкурсі. Фото: Суспільне Дніпро

Зоолог Євген Буяновер говорить: кожна з обраних ящірок має спільни риси з драконами. Наприклад, підвенноамериканська ігуана.

У Дніпрі серед ящірок проводять конкурс на звання "Дракон року"
Південноамериканська ігуана своїм виглядом лякає оточуючих, коли їй загрожує небезпека. Фото: Суспільне Дніпро

"Вона робить більш вражаючий вигляд: роздуває горловий мішечок, підіймає свій гребінець. Таким чином лякає оточуючих, коли їй самій загрожує небезпека, але взагалі-то вона не кусається", — розповів чоловік.

У Дніпрі обирають ящірку, яка найбільше нагадує дракона
Зоолог Євген Буяновер. Фото: Суспільне Дніпро

Голосування за найбільш схожу на дракона ящірку триває на сторінці контактного зоопарку в Інстаграм. За словами Євгена Буяновера, вибір можна зробити до 7 січня. А переможець отримає улюблені смаколики — листя салату, тарганів або зоофобусів.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок