Зазнали збитків на близько 95 мільйонів гривень: як працює відновлене після окупації лісництво у Тростянці

Зазнали збитків на близько 95 мільйонів гривень: як працює відновлене після окупації лісництво у Тростянці

Зруйновані адмінбудівлі, потрощена і розбита техніка — такі наслідки російської окупації у філії "Тростянецьке лісове господарство" на Сумщині. Практично кожному структурному підрозділу були завдані збитки. Суспільне поспілкувалося з працівниками лісгоспу про те, як відновлювали роботу після окупації.

"Стан був дуже жахливий. Ми знаходимося у приміщенні центральної котельні. У фасадну стіну було пряме влучання. Вибита була цегла, плити. Все це полетіло на обладнання, на котел. Ми заходилися його відновлювати, тому, що було холодно і відновили", — розповідає Віталій Кириленко — провідний інженер з охорони праці.

Віталій Кириленко
Віталій Кириленко. Фото: Суспільне Суми

Територія центральної садиби була понівечена. Філія зазнала збитків на суму близько 95 мільйонів гривень, розповідає керівник філії "Тростянецьке лісове господарство" ДП "Ліси України" Віктор Зубко.

тростянець
Фото: "Тростянецьке лісове господарство"

"Основне наше завдання полягало, аби запустити виробництво. Тому, що знали, коли запрацює підприємство, ми почнемо заробляти кошти і за свої кошти будемо відновлюватись. Ми за 2022-2023 роки відбудували повністю наше підприємство. Залишилось не відновленим цех переробки деревини. Цехи не є досить актуальними і ми його не відбудовували. І також не відбудована центральна контора лісгоспу, тому що ми відбудували контору автотранспортного цеху і вона сьогодні заміняє нашу основну контору", — зазначив чоловік.

тростянець
Фото: "Тростянецьке лісове господарство"

"Найголовніше — їх уже немає, і щоб не було зовсім". Що відбувається у звільненому Тростянці.

Головний офіс та адміністративне приміщення автопарку вигоріли вщент, техніка, якщо не спалена, то була побита осколками, додає начальник транспортної дільниці Юрій Громак: "Складно було відновлювати, тому, що були воєнні дії по Україні, не було запчастин, допомоги ніякої не було. Ми все робили своїми силами. Російські окупанти автоматними чергами повністю порозбивали машини, крани, скло. Вся техніка була перебита. У нас все наладилося буквально за 2-3 місяці, автопарк вийшов в робоче русло. Техніку, як не складно було, відремонтували. Що покрасили, що поварили, скло поміняли".

Юрій Громак
Юрій Громак. Фото: Суспільне Суми

тростянець
Фото: "Тростянецьке лісове господарство"

Після визволення Тростянця від російських військових, лісівники відразу розпочали ліквідацію заподіяного лиха, ділиться Віктор Зубко: "Ми підприємство відбудували і хочемо показати приклад, що незалежно від умов, якщо є бажання і, за правильної організації та згуртуванню, можна відбудовувати".

тростянець
Фото: "Тростянецьке лісове господарство"

За словами Віктора Зубка, нині на підприємстві мають майже 200 мільйонів реалізації деревини, рентабельність становить 36%, а заробітна плата сягає 27 тисяч гривень.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок