Коли запрацюють зміни — військовий адвокат про мобілізацію на Житомирщині

Коли запрацюють зміни — військовий адвокат про мобілізацію на Житомирщині

Новий законопроєкт про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та військової служби може запрацювати після голосування у Верховній раді та затвердження всіх правок. Про це в коментарі Суспільному розповів військовий адвокат Сергій Дубок.

За словами військового адвоката, є певна процедура, відповідно до якої законопроєкт має пройти два читання у парламенті, і тоді запропоновані зміни можуть запрацювати.

"Взагалі читання плануються на січень. Тоді будуть проводити обговорення, що виключити, що доробити, що переробити. Тобто, вони не приймаються досить швидко. Він максимально об’ємний і вносить зміни у велику кількість нормативно-правових актів", — розповів Сергій Дубок.

За словами військового адвоката, найголовніші зміни в законопроєкті "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" стосуються, зокрема, призовного віку.

"Найголовніше станом на зараз, яке можна виділити, це зміна призовного віку. Тобто, була з 27 років, планують зробити із 25 років. Надати Національній поліції деякі повноваження. У державних службовців також зміни в бронюванні — категорія Б, В. Також відміна строкової служби", — сказав військовий адвокат.

Також вводиться обов’язкова військова підготовка при всіх навчальних закладах терміном до 3 місяців, сказав Сергій Дубок. За його словами, повістки пропонують видавати в електронному вигляді.

"Розробляється програмне забезпечення для того, щоб були варіанти, як його правильно направити. На мою думку, це може бути або кабінет водія, там де вони зареєстровані, або у вигляді якогось нового застосунку", — сказав Сергій Дубок.

Кореспонденти Суспільного дізнавалися у житомирян, як вони ставляться до можливих змін.

"В мене два брата штурмовики, — розповів місцевий житель Павло. — В принципі ставлюсь позитивно. Мені повістка так само приходила, я ходив, мене просто не взяли. Яка різниця, всі ми там будемо. Мені 20, поки таких, сказали, не беруть, але на обліку стою. В принципі не боюся, яка різниця".

Законопроєкт, мобілізація, війна, вторгнення, ЗСУ, адвокат, Житомирщина
Житомирянин Павло. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Житомирянин Андрій сказав, що на його думку, для хлопців треба більше мотивації, аніж просто брати їх і відразу ж відправляти.

Законопроєкт, мобілізація, війна, вторгнення, ЗСУ, адвокат, Житомирщина
Житомирянин Андрій. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

У місцевої жительки Віталіни підростає син. Жінка сказала, що переживає, щоб не брати на війну у 18 років.

Законопроєкт, мобілізація, війна, вторгнення, ЗСУ, адвокат, Житомирщина
Житомирянка Віталіна. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Свою думку висловила місцева жителька Галина.

"В мене хлопець військовий, і я була б тільки рада, якби цей закон прийняли, і була демобілізація у хлопців, тому що їм дуже важко", — сказала місцева жителька Галина.

Законопроєкт, мобілізація, війна, вторгнення, ЗСУ, адвокат, Житомирщина
Житомирянка Галина. Фото: Олена Кучмій/Суспільне Житомир

Як раніше писало Суспільне, 25 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби". У законопроєкті передбачається низка змін, зокрема, знизити призовний вік з 27 до 25 років, удосконалити процедуру військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Напередодні в інтерв'ю Суспільному міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що найближчими днями у Верховній раді України буде зареєстрований законопроект щодо мобілізації та служби у Силах оборони загалом.

Раніше заступник голови парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв розповів, що Верховна рада хоче змінити порядок мобілізації в Україні. Відповідний законопроєкт планують розглянути, як тільки його узгодять з військовими.

Згодом народна депутатка Соломія Бобровська вказала, що парламентарі ще не напрацювали чернетки законопроєкту щодо зміни порядку мобілізації.

19 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що під час обговорення питання стосовно закону про зміну порядку мобілізації військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок