Роботи на кар'єрі: жителів Київщини попереджають про звуки вибухів

Роботи на кар'єрі: жителів Київщини попереджають про звуки вибухів

Роботи на кар'єрі: жителів Київщини попереджають про звуки вибухів
Фото: СБУ

На Київщині у Білоцерківському районі сьогодні, 27 грудня, проводитимуться вибухові роботи на території Ольшаницького родовища гранітів.

Про це повідомляє у Telegram Київська обласна військова адміністрація.

"На території Ольшаницького родовища гранітів заплановано проведення вибухових робіт. Вони пов'язані з технологічними процесами", — йдеться у повідомленні.

В адміністрації закликають зберігати спокій та дотримуйтеся правил безпеки.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, 19 жовтня сапери працювали у Вишгородському, 6 жовтня снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському, а 14 грудня в Обухівському районах Київщини. 15 грудня планове знищення вибухонебезпечних предметів відбувалося у Бучанському районі.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.

На початок