США збили 12 дронів-камікадзе та п'ять ракет, запущених хуситами в Червоному морі

США збили 12 дронів-камікадзе та п'ять ракет, запущених хуситами в Червоному морі

США збили 12 дронів-камікадзе та п'ять ракет, запущених хуситами в Червоному морі
Есмінець ВМС США USS Hopper. Ілюстративне фото: Сьомий флот ВМС США / www.c7f.navy.mil

Американські військові збили 12 безпілотників та 5 ракет у Червоному морі.

Про це повідомили в Центральному командуванні Збройних сил США у соціальних мережах.

Зазначається, що дрони та ракети були запущені єменськими хуситами.

Повітряні цілі, а саме — 12 дронів-камікадзе, три протикорабельні ракети та дві крилаті ракети — знищив есмінець USS Laboon та винищувачі-бомбардувальники F-18 у складі ударної групи Ейзенхауер у південній частині Червоного моря.

У результаті події ніхто не постраждав, збитків американським кораблям завдано не було.

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.

На початок