Понад 20 країн приєдналися до операції США у Червоному морі

Понад 20 країн приєдналися до операції США у Червоному морі

Понад 20 країн приєдналися до операції США у Червоному морі
Фото: aa.com.tr

Загалом понад 20 країн погодилися взяти участь у коаліції, очолюваній Сполученими Штатами, яка захищає комерційний рух у Червоному морі від нападів єменських хуситів.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву Пентагону.

"Зараз понад 20 країн підписали угоду про участь. Кожна країна внесе те, що зможе", — сказав речник міноборони США генерал-майор Пет Райдер, назвавши операцію "коаліцією добровільних".

Водночас зазначається, що принаймні вісім країн, які підписали угоду, відмовилися називати себе, що свідчить про політичну чутливість операції, оскільки регіональна напруженість зростає на тлі війни між Ізраїлем і ХАМАСом.

19 грудня Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про початок багатонаціональної операції із захисту Червоного моря на тлі атак хуситів на торговельні судна.

Остін тоді наголосив, що недавні атаки хуситів вимагають колективної відповіді. Операція має назву "Охоронець добробуту". Це багатонаціональна ініціатива під егідою об'єднаних морських сил.

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.

На початок