“Робимо кутю, як вдома”: бійцям з Буковини волонтери відправили різдвяні страви на фронт

“Робимо кутю, як вдома”: бійцям з Буковини волонтери відправили різдвяні страви на фронт

“Робимо кутю, як вдома”: бійцям з Буковини волонтери відправили різдвяні страви на фронт
Фото: Суспільне Чернівці.

Волонтери Вашківецької громади відправили військовим на фронт майже 200 пакунків з кутею, варениками, ковбасою та солодощами. Більшість посилок надсилали кожному бійцю поштою, оскільки військові перебувають на різних напрямках. Якщо з кимось не могли зв'язатися — передавали родичам. Такі посилки для бійців в громаді готують на Різдво та Великдень.

Директорка будинку культури у Вашківцях Любов Хачман розповідає, що приготували пакунки, бо хотіли привітати бійців традиційними та домашніми стравами.

"Цілий рік ми допомагаємо нашим воїнам, чим можемо, звичайно. Але все-таки до свят хочеться, щоб вони відчули хоч трішки домашнього, бо вони далеко, а ми тут. Ми в теплі, ми дякуємо, що ми спимо у своєму ліжку", — каже Хачман.

Їжу передають на фронт вже вчетверте. До приготування долучилися працівники відділів освіти та культури громади, переселенці, парафіяни місцевого храму, приватні підприємці та голова. У кожну коробку кладуть дитячі малюнки, щоб підбадьорити бійців.

“Робимо кутю як вдома”: бійцям з Буковини волонтери відправили різдвяні страви на фронт

"Ми разом із парафінами храму пекли солодке. Нам дуже допомогли працівники хлібзаводу, а діти приготувати мед із сухофруктами", — розповідає жителька громади Світлана Легкун.

Кутю готували за традиційним рецептом.

"Кутя — це є основне, що є перед новорічно-різдвяними святами. Це основна страва Святвечора. І їм там ніхто не зробить таку кутю, як зробить мама, дружина чи сестра. Ми старалися вкласти в неї все. І мак, й ізюм, і ту халву, щоб вона була смачненька", — каже Хачман.

Більшість коробок на фронт відправляють поштою, частину — доставлять волонтери.

"Я везу посилки в напрямку, де служить мій син. Бо ви самі розумієте, все-таки хочу його побачити. Ми якраз відремонтували джип, який також повеземо хлопцям" — каже голова громади Микола Перч.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок