"Ваучер" на освіту. Що це та як отримати на Хмельниччині

"Ваучер" на освіту. Що це та як отримати на Хмельниччині

410 жителів Хмельниччини цього року скористалися ваучером на навчання. Це — державна програма, яку з 2013 року реалізує служба зайнятості.

Про це Суспільне Хмельницький розповів директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Чверть здобувачів освіти за ваучером, каже Сергій Черешня, це вимушені переселенці.

Ольга Краснощок — студентка одного з хмельницьких вишів, навчається на психолога. До іспиту готується в обласній універсальній науковій бібліотеці, використовує книги, роздруківки, ноутбук і конспект.

"У мене завтра екзамен по клінічній психології й психодіагностиці, я готуюсь, тому що це важливий предмет і дуже цікавий для мене. У мене є один такий нотатник, я в ньому від початку навчання поки ще є місце пишу всі конспекти по всім абсолютно предметам, мені так зручно все мати в одному місці", — говорить Ольга Краснощок.

На психолога, розповіла Ольга Краснощок, навчається за державною програмою "Ваучер".

"Ваучер" на освіту. Що це та як отримати на Хмельниччині
Здобувачка освіти за "Ваучером" Ольга Краснощок, грудень 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Хто може отримати ваучер на навчання сказав Сергій Черешня: "Основним критерієм є недосягнення пенсійного віку. А так, це повних 45 років і 15 років страхового стажу. Виключення — внутрішньо переміщені особи та інваліди, які можуть отримати одноразово ваучер без урахування страхового стажу і віку".

Кожен четвертий користувач ваучера — вимушений переселенець, каже Сергій Черешня. Серед них — Ольга Краснощок, яка у 2022 році вимушено переїхала до Хмельницького зі Слов’янська, куди приїхала через роботу з Умані, до якої у 2014 виїхала з рідного Донецька. Досвід незапланованих переїздів і робота з психологами, каже, спонукала самій стати психологом, аби позбутися травматичного досвіду, і допомогти в цьому іншим.

"Я почала більше помічати, що в людей це також є. І якщо допомогти людині це побачити, усвідомити й пропрацювати, якщо людина цього бажає, то життя людини буде набагато осмисленіше, щасливіше і здоровіше психічно, ментально, і це дуже класно. Мені хочеться і собі допомогти, і мені подобається людям допомагати", — сказала Ольга Краснощок.

"Ваучер" на освіту. Що це та як отримати на Хмельниччині
Здобувачка освіти за "Ваучером" Ольга Краснощок, грудень 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Психолог, реабілітолог і фармацевт — професії, які мають найбільший попит серед здобувачів освіти за ваучером. Зі слів директора обласного центру зайнятості, обрати вони можуть зі 124 затверджених спеціальностей за будь-якою формою навчання.

"Ваучер — це документ, затвердженого зразка, який видається особі для отримання права на здобуття освіти, підвищення або перекваліфікації в закладах освіти, які є ліцензованими на території України. Один раз може особа цим скористатися. Вартість ваучера на сьогодні визначена, як 10 прожиткових мінімумів — 26 840 гривень", — сказав Сергій Черешня.

Зі слів Сергія Черешні, якщо сума ваучера не відповідає вартості навчання, то здобувач освіти може доплатити її, якщо вартість вища, або ж отримати меншу суму — у випадку нижчої вартості навчання.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок