Мають своє тепло та світло. Як громади Хмельниччини переходять на альтернативне паливо

Мають своє тепло та світло. Як громади Хмельниччини переходять на альтернативне паливо

Сім з восьми шкіл у Берездівській територіальній громаді, що на Хмельниччині, опалюють дровами. Одну – газом. Раніше всі заклади обігрівали за допомогою нього.Також планують в громаді встановити сонячні панелі на амбулаторії.

Про це Суспільне Хмельницький розповів сільський голова Берездів Віктор Васьківський.

За його словами, подрібнювач гілок отримали в межах проєкту "Вирощування енергетичних культур, як складова енергонезалежності громад".

"Зараз апаратуру використовуємо рідко. Подрібнюємо гілки обрізаних дерев. Тріскою опалюємо навчальні заклади. Згодом так різатимемо енергетичні культури", — каже сільський голова.

Голова села Берездів розповів, як у громаді працюють в напрямку енергонезалежності, грудень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Голова села Берездів розповів, як у громаді працюють в напрямку енергонезалежності, грудень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

Згідно з проєктом, висадили також саджанці. З них візьмуть живці. Їх громада посадить ще на шести гектарах землі.

"Так плануємо забезпечувати власним паливом, зокрема школи. Вони найбільші споживачі теплоенергії в громаді", — пояснює Віктор Васьківський.

З його слів, на сьогодні у Берездівській громаді сім з вісьми шкіл переведені на опалення дровами.

"Ми порахували, що газу ми дуже багато беремо, газ щороку дорожчає. У 2018 році, завдяки субвенції на розвиток інфраструктури, ми закупили перших чотири котли", — говорить сільський голова.

Наразі створюють проєкт, згідно якого планують встановити сонячні панелі на амбулаторії, зазначає Віктор Васьківський.

Голова громадської організації "Хмельницький енергетичний кластер" Степан Кушнір зазначив, що громадам важливо бути енергетично незалежними, зокрема в умовах війни.

"Те з чого треба починати – аналізувати можливості зменшення використання. Другий момент – використовувати вже ту енергію, ті енергоресурси, які ми можемо локально знайти і від яких ми можемо не залежати від зовнішніх факторів. Альтернативі джерела – це екологічно, сучасно. Це говорить про те, що у вас є безпекове рішення", — додає Степан Кушнір.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок