У Хмельницькому попрощались із 23-річним лейтенантом Іваном Бериндою

У Хмельницькому попрощались із 23-річним лейтенантом Іваном Бериндою

Хмельничанин Іван Беринда загинув, виконуючи військовий обовязок на Бахмутському напрямку. Сьогодні, 20 грудня, військового поховали на Алеї Слави у Хмельницькому.

Мати загиблого, Ольга, розповіла Суспільне, що сина привезли ховати в рідне місто з Григорівки Бахмутського району.

"23 роки сину було. В окоп прилетіла російська міна. Все, що я знаю", — каже Ольга.

За її словами, Іван був лейтенантом, командиром кулеметного взводу. У 2022 році закінчив університет, де мав військову кафедру. І, коли отримав повістку 12 березня, зібрався до війська.

"Я його просила — не йти. Він сказав: "Мама, я давав присягу, клятву народу, і я піду. Не буду ні ховатися, ні тікати". Робота в нього за кордоном була, пропонували, він сказав: "Я не поїду". Він, як сказав, так і зробить. Дуже хороший син був", — говорить мати загиблого.

Загиблий Іван Беринда, з яким сьогодні попрощались у Хмельницькому, 20 грудня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Загиблий Іван Беринда, з яким сьогодні попрощались у Хмельницькому, 20 грудня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

Іван Беринда навчався в Хмельницькому НВК №4, пізніше — у Хмельницькому національному університеті, за спеціальністю "Економічна кібернетика", розповідає його однокласник та співробітник Володимир.

"Енергійний, завжди дружній в колективі був, приязний. Тобто, завжди на всі свята та змагання їздили. Ми працювали над візуалізацією будинків, робили 3-Д моделі", — каже співробітник.

За його словами, їхній клас завжди був дружний, тож і попрощатися з однокласником прийшли класом.

"Ми всі були в одній купці. Іван був людиною, до якої ти міг звернутись, поговорити, висловитись, він би підтримав і пішов би з тобою. Дуже шкода, що такі хлопці гинуть", — зізнається Володимир.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок