До Києва прибув новий посол Польщі в Україні: яка його місія

До Києва прибув новий посол Польщі в Україні: яка його місія

Президент Польщі Анджей Дуда та посол Польщі в Україні Ярослав Гузи
Президент Польщі Анджей Дуда та посол Польщі в Україні Ярослав Гузи. Фото: Kancelaria Prezydenta RP / Facebook

До Києва прибув новий посол Республіки Польща в Україні Ярослав Гузи. Він уже подав копії вірчих грамот у МЗС та очікує найближчого візиту глави польської дипломатії Радослава Сікорського.

Про це пише PAP.

Пан Гузи заявив, що під час своєї місії він продовжить або реалізує "все те позитивне, що відбулося під час війни досі, і те, що планує реалізувати новий польський уряд".

"Це, безумовно, розвиток у найпозитивнішому аспекті всіх відносин, як політичних, так і економічних, і культурних, які в сукупності можуть становити стратегічне партнерство, звичайно, в конкретних умовах війни", – пояснив він.

На думку дипломата, найважливішим капіталом, який не можна витрачати, є добрі взаємини між українським та польським народами.

"Найважливіший капітал, який не можна витрачати, — це соціальний капітал, який ми накопичили. Поліпшення польсько-українських відносин на суспільному рівні, довіра поляків і українців одне до одного – це не можна марнувати, бо на цьому може будуватися будь-яка політична влада як у Польщі, так і в Україні, попри всі турбулентності та зміни", – сказав Гузь.

Що відомо про нового посла Польщі Ярослава Гузи

Ярослав Гузи народився в 1955 році в Кракові, вивчав соціологію та історію в Ягеллонському університеті. Співпрацював з Комітетом студентської солідарності, а з 1980 року належав до Незалежної асоціації студентів. У 1981 році обраний головою Національного координаційного комітету організації.

У 1992 році він став радником міністра національної оборони. У 1992-1993 роках був членом Руху за Республіку Польща. У 1990-х роках працював за членство Польщі в НАТО. Повернувся до Міноборони у 2014-2017 роках як керівник групи радників та експерт Національного центру криптології.

Ярослав Гузи змінив на посаді посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького, який виконував обов’язки з березня 2019 року, а також під час російського вторгнення в Україну з 24 лютого 2022 року.

На початок