Чотири учні з Хмельниччини здобули перемогу у конкурсі "InventorUA"

Чотири учні з Хмельниччини здобули перемогу у конкурсі "InventorUA"

У рамках всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів "InventorUA" чотири учні з Хмельниччини отримали призові місця у різних категоріях. Про винаходити юних науковців Суспільне Хмельницький поспілкувалось з їхніми керівниками.

Назарій Овсійчук — перше місце у номінації "Нові матеріали та сучасні технології"

Назарій Овсійчук з Хмельниччини
Назарій Овсійчук сконструював павербанк для використання в екстримальних умовах, грудень 2023, Хмельниччина. Фото: Андрій Леоненко

Учень одинадцятого класу Славутського ліцею Назарій Овсійчук створив павербанк, який економно та ефективно працює в екстремальних умовах.

Про це розповів науковий керівник Андрій Леоненко.

За його словами, Назарій упродовж літа передав військовим 50 павербанків, за допомогою яких можна зарядити телефон, рацію чи квадрокоптер. Для конкурсу хлопець вдосконалив пристрій, оснастивши його повітряно-алюмінієвою батареєю.

"Прилад складається з двох частин. Одна — це павербанк, а інша — повітряно-алюмінієва батарея, тобто прилад, що заряджає павербанк. Повітряно-алюмінієва батарея дешева та екологічна, працює на основі електролізу. Щоб її активувати, на неї потрібно капнути дві-три каплі води. Завдяки цьому основний павербанк починає заряджатись. Однієї зарядки павербанку вистачить для п’яти смартфонів. Назарій для створення павербанку бере використані батареї з електронних цигарок, тому собівартість приладу недорога", — пояснив Андрій Леоненко.

Артем Ясінський — перше місце у номінації "Збереження здоров'я та лікування хвороб"

Артем Ясінський з Хмельниччини
Артем Ясінський створив прилад для очищення повітря від пилу, грудень 2023, Хмельниччина. Фото: знімок екрану з відео Кам'янець-Подільського Першого Порталу

Учень шостого класу Кам'янець-Подільського ліцею №1 Артем Ясінський придумав очищував повітря від пилу у приміщенні.

Про це розповів науковий керівник Іван Теличко.

"Артем придумав ідею для проєкту, коли під час повітряних тривог учні спускались в укриття. Прилад допомагає не лише очистити повітря, але й зменшити ризик інфекційних захворювань, вбиваючи віруси і бактерії. Завдяки кулерній системі очищувач "ловить" пил, а ультрафіолетова лампа знищує мікроби. Прилад можуть використовувати ті, хто має алергію на пил", — зазначив Іван Теличко.

Назар Романов та Андрій Скробач — третє місце у номінації "Прикладні інженерні технології"

Назар Романов та Андрій Скробач з Хмельницького
Назар Романов та Андрій Скробач придумали альтернативу "лежачому поліцейському". Фото: Оксана Шандригіна

Одинадцятикласники хмельницького ліцею № 11 Назар Романов та Андрій Скробач створили прилад для примусового зниження швидкості автомобілів. Над проєктом учні працювали упродовж року, проводячи експерименти у симуляторі.

Про це розповіла наукова керівниця Оксана Шандригіна.

"Хлопці придумали альтернативу "лежачому поліцейському". Це нова технологія, яку ще не використовують у світі. Вони проводили багато експериментів віртуально за допомогою 3D розробки. Принцип зупинки автомобіля полягає у тому, що він має дуже повільно переїжджати через пристрій примусового зниження швидкості, інакше буде виникати сила, що зупинятиме машину силоміць. При цьому буде псуватись вся ходова частина авто. Якщо автомобіль зупиняється, зменшує швидкість до 20 км/год, то може безперешкодно переїхати ділянку, бо пристрій опускається на рівень дороги. Якщо машина не зупиниться вчасно, то зіштовхнеться з пристроєм", — пояснила Оксана Шандригіна.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок