Нардеп Гончаренко виявив удома "прослушку". Поліція відкрила кримінальне провадження

Нардеп Гончаренко виявив удома "прослушку". Поліція відкрила кримінальне провадження

Нардеп Гончаренко виявив удома "прослушку". Поліція відкрила кримінальне провадження
Нардеп Олексій Гончаренко. ФОТО: УНІАН

Народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко повідомив, що поліція відкрила кримінальне провадження через встановлення “прослушки” у нього вдома.

Про це Гончаренко повідомив у Телеграм.

За словами нардепа, таку відповідь надали в Національній поліції на його депутатський запит.

Провадження відкрито за частиною першою статті 182 (Порушення недоторканності приватного життя). Розпочато досудове розслідування.

“Я дивлюсь, що прослуховуючі засоби зараз дуже популярна тема, враховуючи, що позавчора такі засоби знайшли в кабінеті Залужного. Що відбувається?” — написав Гончаренко.

Судячи з оприлюденого документа, депутатське звернення Гончаренка до правоохоронних органів датується 27 листопада 2023 року.

26 листопада Гончаренко повідомив у Телеграм, що під виглядом ремонту Інтернету у його житлі в Одесі намагалися втановити пристрій для прослуховування.

"Десь тиждень тому у мене зламався інтернет вдома. Я був весь тиждень в Києві, і вирішив зайнятися цим по приїзду. Але вчора без жодного виклику сам подзвонив "майстер". Сьогодні він прийшов, неначе співробітник інтернет-компанії, який мав його полагодити. Але коли я подзвонив в цю компанію, виявилося, що вони нікого до мене не відправляли. Тоді я викликав поліцію", — написав тоді Гончаренко.

Політик додав, що посвідчення "ремонтника" було дуже схоже на підробне, і виписано на компанію, назва якої на 1 літеру відрізняється від його провайдера. З такою компанією провайдер не співпрацює, це підтвердила оператор.

Нардеп заявляв, що про намагання встановити прослуховуючий пристрій він повідомить не лише поліцію, але й міжнародних партнерів.

17 грудня Служба безпеки України повідомила, що відкрила кримінальне провадження за фактом виявлення технічного пристрою в одному з потенційних місць дислокації головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.

Наголошувалось, що техніку виявили не безпосередньо в кабінеті Валерія Залужного, а у одному з приміщень, яке могло в майбутньому використовуватись ним для роботи.

За попередніми даними, виявлений пристрій перебував у неробочому стані. Будь-яких засобів накопичення інформації чи засобів віддаленої передачі аудіозаписів не виявили. В СБУ повідомили, що передадуть технічний пристрій на експертизу.

На початок