Після деокупації Криму потрібні будуть понад 2 тисячі адвокатів

Після деокупації Криму потрібні будуть понад 2 тисячі адвокатів

Після деокупації Криму потрібні будуть понад 2 тисячі адвокатів
Ілюстративне фото: freepik

Після деокупації Криму одразу потрібні будуть понад 2 тисячі адвокатів через зростання навантаження на систему кримінальної юстиції. Водночас наразі нові спеціалісти на півострові не можуть отримати статус адвоката, адже слід проходити стажування, що неможливо здійснити на окупованій території.

Про це повідомив адвокат Роман Мартиновський на пресконференції на тему "Переслідування і приниження: реалії адвокатів в окупованому Криму" у Media Center Ukraine - Ukrinform.

"За нашими розрахунками, кількість таких адвокатів, які потрібні будуть нам одразу після деокупації, становить понад 2 тисячі осіб, бо дуже зросте навантаження на систему кримінальної юстиції через те, що буде велика кількість кримінальних справ, пов'язаних з воєнними злочинами й порушення територіальної цілісності держави", — сказав він.

З 2014 року кримські адвокати позбавлені можливості брати участь в органах місцевого самоврядування. Вони не представлені ані в раді адвокатів України, ані у Вищій кваліфікаційно-дисциплінарній комісії.

"Адвокат має право проводити стажування для осіб, які бажають отримати статус адвоката. Всі кримські і севастопольські адвокати. І ті, які тут, і ті, які залишилися на окупованій території на сьогоднішній день цього права позбавлені. Позбавлені через те, що Національна асоціація адвокатів України досі не внесла відповідних змін до нормативних документів, які регулюють їхню діяльність. Особа, яка хоче отримати статус адвоката, але проживає в Криму — вона позбавлена можливості отримати цей статус через стажування, бо вона не може проходити стажування на окупованій частині України", — пояснив Мартиновський.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок