Через автомобіль, який придбала одна із сільрад на Полтавщині, люди влаштували акцію протесту

Через автомобіль, який придбала одна із сільрад на Полтавщині, люди влаштували акцію протесту

Оновлено
У Щербанівській громаді купили автомобіль за майже 2 мільйони гривень
Учасники протесту біля будівлі виконавчого комітету. Фото: Суспільне Полтава

У селі Щербані Полтавської області зібралися люди, щоб з’ясувати, навіщо сільрада придбала автомобіль за майже 2 мільйони гривень. Учасники акції протесту прийшли до будівлі виконавчого комітету 18 грудня.

Біля Щербанівської сільради зібралися близько десяти людей. Це місцеві, які прийшли, щоб дізнатися, навіщо сільська рада замовили автівку за 1,8 мільйона гривень. Про це Суспільному розповіла одна із учасниць акції Тетяна Аврамко.

"У групі «Мікрорайон Садовий» була виставлена інформація, про те, що Щербанівська ТГ купила «Skoda Kodiaq» за 1,7 мільйонів гривень. Я розумію, що це таке. Там усе буде. І підігріви, і діодні всякі лампи. Тобто все, що потрібно для комфортної їзди. Мене обурило це питання тим, що в даний час, в нашій країні купити таку машину військовим, на передок, така – вона не потрібна. Це як легкова машина. Це возити комусь когось – але не для військових, не для їхніх потреб. Абсурдність цієї ситуації і викликала у мене бажання прийти сюди і запитати нашого голову: чому так?", — розповіла Тетяна Аврамко.

Люди влаштували акцію протесту у Щербанях
Люди, які прийшли дізнатися про доцільність покупки автомобіля. Фото: Суспільне Полтава

Голова Щербанівської громади Ігор Процик пояснив, що авто придбали на потребу військової частини. Рішення про передачу його військовослужбовцям мають ухвалити 22 грудня. На цей день призначена сесія сільради.

Через автомобіль, який придбала одна із сільрад на Полтавщині, люди влаштували акцію протесту
Голова Щербанівської сільради Ігор Процик. Фото: Суспільне Полтава

"Запит від військової частини. Яка сплачує нам у бюджет ПДФО, якій ми допомагаємо. Зокрема, вони замовили автомобіль легковий універсал 4 на 4, двигун – дизельний. І по технічним характеристикам. Ми провели тендерні процедури. На «Prozorro» (електронна система публічних закупівель – ред.) це абсолютно все було видно. Ми ідемо по законній процедурі. Це не так, що з-за рогу хтось зайшов, підписав щось і так далі – немає у нас такого", — сказав голова Щербанівської громади Ігор Процик.

Що відомо про автомобіль, який купила Щербанівська сільрада

Тендер на закупівлю одного автомобіля Щербанівська сільська рада оприлюднила 3 листопада 2023-го року. Очікувана вартість транспорту – 1 мільйон 750 тисяч гривень. Про це відомо із сайту публічних закупівель "Prozorro".

Участь у тендері узяв один учасник – це товариство з обмеженою відповідальністю "Автоцентр-Полтава". Воно запропонувало автомобіль за ту ж вартість, яку очікувала Щербанівська сільрада. Згідно з тендером, транспорт мають доставити до 18 грудня 2023-го року.

Згідно з договором про закупівлю, сільська рада придбала дизельний автомобіль "Skoda Kodiaq" сірого кольору. Рік випуску – 2023-й.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок