Перейти до основного змісту
Угорщина пригрозила вето на вступ Болгарії до Шенгенської зони

Угорщина пригрозила вето на вступ Болгарії до Шенгенської зони

ЗМІ
Угорщина пригрозила вето на вступ Болгарії до Шенгенської зони
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, Брюссель, 11 грудня 2023 року. Szijjártó Péter/Facebook

Угорщина пригрозила накласти вето на вступ Болгарії до безпаспортної Шенгенської зони ЄС, якщо та не скасує податок на транзит російського газу.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто.

Будапешт відомий своєю дружньою позицією до Москви і більшість поставок газу до Угорщини надходить саме з Росії. Проте саме через Болгарію лежить трубопровід, через який поставляють газ.

Болгарія запровадила транзитний податок на російський газ у жовтні, погрожуючи підвищенням цін на угорський імпорт, що надходить через трубопровід "Турецький потік".

"Ми чітко дали зрозуміти болгарам, що якщо вони довго загрожуватимуть безпеці енергопостачання Угорщини, тоді ми накладемо вето на їхній вступ до Шенгенської зони", – сказав Сійярто.

Сійярто сказав, що крок Болгарії, який, за його словами, суперечить європейським нормам, загрожує безпеці поставок не лише в Угорщині, а й у Сербії та Північній Македонії.

Дипломат пообіцяв, що вето буде знято, як тільки податок скасують. Намагаючись увійти до так бажаної Шенгенської зони, болгарська правляча коаліція вирішила призупинити податок на початку цього тижня після дискусій з Єврокомісією, принаймні поки ЄС не представить краще рішення.

Постачання російського газу до Угорщини після вторгнення в Україну

У той час як країни Західної Європи доклали великих зусиль, щоб відмовитися від російського газу, Угорщина отримувала 4,5 мільярда кубометрів газу на рік з Росії за угодою, яку підписала у 2021 році.

Згодом уряди Угорщини та Сербії уклали договір про будівництво нового трубопроводу, яким російська нафта з нафтопроводу "Дружба" експортуватися на сербський ринок. Дві країни оголосили про намір здійснити цей проєкт ще восени 2022 року, а у середу, 21 червня, Белград та Будапешт підписали угоду про будівництво нового нафтопроводу.

Його вартість складе понад 150 млн доларів, а відкрити його хочуть приблизно в кінці 2024 року. Таким чином, Угорщина через інші країни експортує до себе російський газ і до інших країн теж, фінансуючи Росію.

Топ дня
Вибір редакції
На початок