Півтора роки без будь якого автобусного сполучення залишаються села Биринської сільради, що на Новгород-Сіверщині.
На території Биринської сільської ради проживає 600 людей. Автобусного сполучення тут немає півтора року. Дорога до Бириного – в ямах та вибоїнах. Асфальт зберігся ділянками.

Дорога до Бириного
Від райцентру Бирине відрізане двома річками - Віть та Десна. В минулому році на річках почали ремонтувати наплавні мости – тоді й перестали ходити автобуси. До Новгорода-Сіверського місцеві добираються хто чим.
«Хто винаймає машину, хто викликає таксі, багато їздять на велосипедах, на мопедах, а хто й, навіть, пішки ходить», - розповідає Олена Шулік.
Від Бириного до лікарні 15 кілометрів. Шлях велосипедом займає годину з лишком.
«Автобус нам необхідний. Просто необхідний.»
Лісничі розповідають, що на своєму транспорті щодня підвозять місцевих.
«Кожен день комусь треба до Новгорода-Сіверського. Якщо раніше два рази на тиждень, а потім раз на тиждень автобус ходив. То зараз зовсім автобусного сполучення нема», - говорить Григорій Гуща.
Автобуси до Бириного перестали ходити, коли почався ремонт одного з наплавних мостів - через річку Віть.

Наплавний міст через річку Віть
Ремонтувати почали навесні 19-го року. В кінці того ж року завершили. А з 1-го вересня почався капітальний ремонт вже іншого мосту – через Десну.

Ремонт мосту через Десну
«Ведуться роботи на понтонних мостах. Один вже введено в експлуатацію. Один з них буде введений приблизно наприкінці жовтня. Ми працюємо над тим, щоб відновити маршрут і в цьому напрямку», - сказав перший заступник голови Новгород-Сіверської РДА Богдан Ткаченко.
З його слів, вже є попередня домовленість з фірмою перевізником про відновлення автобусного рейсу. Директор фірми – перевізника Микола Душин підтвердив, як тільки міст через Десну буде відремонтовано до Бириного пустять автобус. Він буде ходити раз на тиждень. Зараз шукають водіїв, які будуть обслуговувати маршрут.
*Цей матеріал – частина проєкту Суспільного – виборчий марафон «Місцеві». Протягом семи тижнів на всіх наших платформах ми будемо розповідати історії з усієї країни про проблеми, якими насправді живуть люди в регіонах. Ми покажемо, як їх можна вирішувати саме на місцевому рівні. Мова піде про медицину, інфраструктуру, житлово-комунальну сферу, екологію, освіту, безпеку, економіку. Перший тиждень марафону присвячений медицині. Усі наші сюжети в рамках «Марафону» можете переглянути за посиланням.
Читайте також:
"У Чорнотичах шукають лікаря в нову амбулаторію: виділять будинок та автівку для медика"