"Генератор не зможе забезпечити всіх підприємців". Як працюватиме Калинівський ринок у Чернівцях у випадку блекауту

"Генератор не зможе забезпечити всіх підприємців". Як працюватиме Калинівський ринок у Чернівцях у випадку блекауту

"Генератор не зможе забезпечити всіх підприємців". Як працюватиме Калинівський ринок у Чернівцях у випадку блекауту
Генератор, який встановили на Калинівському ринку. Фото: facebook / Калинівський ринок

У Чернівцях Калинівський ринок зможе безперебійно працювати у випадку блекауту завдяки придбаному цьогоріч дизельному генератору на 125 кВт. Водночас він не зможе забезпечити всіх підприємців енергією.

Про це під час річного звіту сказав директор комунального підприємства Калинівський ринок Олег Гульпак.

За його словами, у випадку блекауту завдяки генератору працюватимуть усі термінали, заїзди, освітлення та система оповіщення.

"Для того, щоб забезпечити всіх підприємців енергією, треба було придбати десятки таких дизельних генераторів і завозити дизельне пальне вагонами", — каже Гульпак.

Також генератор зможе забезпечувати електроенергією п'ять вбиралень, всі каси, систему відеонагляду та серверну, бухгалтерію, чергову частину, паркомати по вулиці Старожучківський шлях, йдеться на Facebook-сторінці підприємства.

Загальна площа ринку — 39,5 гектарів. Станом на 2023 рік там облаштовано понад 10 тисяч торговельних місць.

Що відомо про роботу енергосистеми

  • З 25 листопада скасували експорт української електроенергії. Тоді в ніч на суботу російські терористи атакували об’єкти енергетики та лінії розподілу в центральних регіонах країни.
  • 11 грудня в країні зафіксували дефіцит електроенергії через недостатній обсяг генерації на тлі високого рівня споживання в країні. Для підтримки балансу залучено аварійну допомогу з Румунії та Польщі.
  • Частина Чернівців та області 11 грудня були аварійно знеструмлені через технологічне порушення у роботі обладнання на одній із підстанцій.
  • 13 грудня Україна імпортує електроенергію зі Словаччини, Румунії та Молдови. Водночас ліміти споживання електроенергії не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються, повідомили в Укренерго.
  • 13 грудня у Чернівцях було короткочасне незаплановане знеструмлення. В обленерго пояснили, що це викликано тим, що електричне обладнання не любить підвищену вологість.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок