Хмельницькі волонтери зробили пічку зі снарядної гільзи

Хмельницькі волонтери зробили пічку зі снарядної гільзи

Хмельницькі волонтери зробили універсальну пічку зі снарядної гільзи. Виріб легкий у виготовленні і простий в обслуговуванні. Буржуйка дає температуру до 300 градусів.

Про це Суспільне розповів голова громадської організації "Валіза добра" Геннадій Годний.

Хмельницькі волонтери Геннадій Годний і Валерій Куліковський створили унікальну міні-буржуйку. За основу взяли гільзу від снаряду.

"Вартість цього продукту — до 100 гривень. Буржуйка дає тепло, зігріває, підігріває їжу, може освітлювати. І цього добра, тобто гільз, зараз на фронті просто горами. Звертаємося до тих, хто повертається з фронту, щоб приймати ці гільзи та переробляти їх", — розповідає Геннадій Годний.

Волонтер Геннадій Годний розповів про переваги міні-буржуйки, грудень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Волонтер Геннадій Годний розповів про переваги міні-буржуйки, грудень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

З його слів, головною ідеєю було сховати відкрите полум’я та максимально акумулювати тепло. Для того, аби створити цю міні-грубку, потрібно 18 саморізів, навіс, чотири губки для миття посуду і жменя піску.

Паливом у пічці може слугувати окопна свічка, розповідає волонтер благодійного фонду "Авангард" Валерій Куліковський.

"Наші волонтери масово поставляють отакі окопні свічки, ми її просто вставляємо у пічку. Є такі санітарні гелі, які надзвичайно добре горять", — зазначив волонтер.

За допомогою однієї окопної свічки можна обігріти до шести квадратних метрів площі. Пічка нагрівається до 300 градусів за Цельсієм", додає Геннадій Годний.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок