Українська влада запрошує Туска якнайшвидше відвідати Київ — ЗМІ

Українська влада запрошує Туска якнайшвидше відвідати Київ — ЗМІ

Туск
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час виступу в Сеймі у Варшаві, 12 грудня 2023 р. Фото: AP Photo / Czarek Sokolowski

Україна прагне почати перезавантаження відносин із Польщею, тому домовляється про візит до Києва прем’єра Польщі Дональда Туска.

Про це повідомляє видання Onet.

За словами джерел видання, вже деякий час українська влада намагається домовитися, щоб Дональд Туск вирушив до Києва в одну з перших закордонних поїздок. Співрозмовники підтверджують ймовірний найближчий візит нового польського прем'єра до України.

"Це, звісно, ​​логістично складно. 16 годин їзди в один бік і 16 годин їзди в інший бік. Але польські та західні політики регулярно їздять до Києва... Такий візит був би природним", – сказав один із політиків "Громадянської платформи".

Зазначається, що Україна сподівається на перезавантаження відносин із Польщею.

Видання нагадує, що початкове потепління відносин після російської атаки в лютому 2022 року означало, що PiS порушила свою політику холодності щодо Києва та стала одним із найбільших захисників підтримки України. Президент Анджей Дуда налагодив особисті стосунки з Володимиром Зеленським і неодноразово зустрічався з ним після початку війни – в Україні та Польщі.

Однак потепління тривало лише півтора десятка місяців. Після вибуху кризи, пов’язаної з транзитом українського зерна через Польщу та в умовах зростання популярності антиукраїнської конфедерації, Право і Справедливість вирішило зробити черговий поворот у відносинах зі східним сусідом, пише Onet.

Загострив ситуацію протест польських перевізників на кордоні з Україною, які вимагають обмеження пільг українських водіїв.

Під час представлення програми дій свого уряду новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна вимагатиме повної мобілізації Заходу для допомоги Україні.

Увечері 12 грудня Сейм Польщі проголосував за підтримку нового уряду прем'єр-міністра Дональда Туска.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

В обід, 11 грудня польські перевізники припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

На початок