Без електрики, опалення та стабільного зв'язку: як живуть громади на лівобережжі Херсонщини

Без електрики, опалення та стабільного зв'язку: як живуть громади на лівобережжі Херсонщини

Без електрики, опалення та стабільного зв'язку: як живуть громади на лівобережжі Херсонщини
Пошкоджений Антонівський міст у Херсоні, 27 листопада 2022 року. AP Photo / Bernat Armangue

Ситуація на тимчасово окупованій території Херсонської області залишається дуже складною. У більшості громад, які розташовані поряд із Дніпром, немає електроенергії, опалення, та наявні проблеми зі зв'язком.

Про це в марафоні "Суспільне. Спротив" розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

"Ці громади фактично у стані гуманітарної катастрофи, у більшості немає світла, відсутнє опалення. Російські окупанти роблять тільки пропагандистські ролики — там газ завезли до якогось села. Але це виключно для створення картинки, ніби хтось про когось турбується. Так само проблеми й зі зв'язком, тому що вони його глушать. Особливо, коли відбувається рух військових РФ", — розповів Соболевський.

Про медичну допомогу

За його словами, якщо людина не має російського паспорта, то медичну допомогу вона не отримає. Також на лівобережжі критично не вистає лікарів.

"Навіть якщо людина має паспорт та поліс, отримати медичну допомогу складно. Відправляють або до Генічеська, або до Скадовська. А в більшості випадків просто відправляють до Криму, щоб люди там вже проводили складні якісь хірургічні операції", — розповів Соболевський.

Про підготовку до псевдовиборів президента РФ

Окупаційна влада заявила, що на ТОТ Херсонщини сформувала близько 200 комісій для організації та проведення "виборів президента РФ", каже перший заступник голови облради. Він називає їх фейковими й вважає, що результати, як і в попередніх "голосуваннях", будуть сфальсифіковані.

"Скоріш за все, акцент робитимуть на виїзні комісії, на екстериторіальні, де можна намалювати будь-який результат. Окупаційна влада повідомила, що в разі зміни безпекової ситуації, вони можуть відмовитися від проведення виборів. Але враховуючи, що їх і так ніхто не планує проводити, то я думаю, що за будь-яких умов вони цю картинку намалюють, що ніби херсонці підтримують Путіна на всіх виборах. Вони вже готують ініціативну групу в підтримку Путіна, яка робитиме різні заяви. Ми знаємо, що робота проводиться", — розповів Соболевський.

Раніше начальниця координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк повідомила, що ситуація на півдні України — як на лівобережжі, так і на правобережжі, залишається складною. Бойову роботу Сил оборони ускладнює погода.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок