Зеленський зустрівся з конгресменами: перші заяви про допомогу Україні. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Зеленський зустрівся з конгресменами: перші заяви про допомогу Україні. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Президент України Володимир Зеленський 12 грудня провів зустріч у Конгресі США. На неї були запрошенні представники Демократичної та Республіканської фракцій у сенаті. За підсумками зустрічі із Зеленським конгресмени США озвучили перші заяви щодо допомоги Україні — Суспільне Новини публікує їх з українським перекладом.

Візит Зеленського до США

Зеленський 11 грудня прибув до США та розпочав офіційну частину візиту із зустрічі з очільником Пентагону Ллойдом Остіном та головою Об'єднаного комітету начальників штабів Чарльзом Брауном.

Раніше речниця Білого дому Карін Жан-П'єр поінформувала, що президент США Джо Байден запросив Володимира Зеленського на зустріч 12 грудня, аби підкреслити відданість Сполучених Штатів підтримці народу України.

Після виступу перед військовими і зустрічей з головами МВФ і Всесвітнього банку Зеленський зустрівся з головами військово-промислових компаній США і обговорював налагодження спільного виробництва.

Також він мав зустріч із представниками аналітичних центрів Сполучених Штатів. Говорили про те, як зберегти американську підтримку України й увагу до неї в умовах інших глобальних викликів.

12 грудня він також прибув до Конгресу, де зустрівся з американськими сенаторами.

Станом на 21:30 за київським часом Зеленський і Байден розпочали зустріч в Овальному кабінеті Білого дому.

Що цьому передувало

9 грудня Зеленський вирушив до Аргентини, щоб взяти участь в інавгурації нового президента держави Хав'єра Мілея, що стало його першою поїздкою до Латинської Америки.

Дорогою до Аргентини Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешу Коррея-і-Сілвою.

В Аргентині Зеленський зустрівся із президентами Уругваю, Еквадору та Парагваю. Сторони обговорили українську Формулу миру.

Також 10 грудня Зеленський взяв участь в інавгурації новообраного президента Аргентини Хав'єра Мілея в Буенос-Айресі.

На початок