Збій у роботі "Київстар": у МВС пояснили, як викликати служби екстренної допомоги

Збій у роботі "Київстар": у МВС пояснили, як викликати служби екстренної допомоги

Спільні навчання рятувальних служб міста в Києві, 26 жовтня 2017 року
Машини швидкої допомоги та пожежні автомобілі. Фото: УНІАН

Міністерство внутрішніх справ України на тлі масштабного збою роботи "Київстар" пояснило, як можна за відсутності зв'язку викликати екстренні служби.

Про альтернативні можливості розповів заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко в ефірі телемарафону "Єдині новини".

За словами Тимченка, якщо в абонента є доступ до мережі Wi-Fi, до мережі інтернет, то можна зателефонувати, використовуючи месенджери відповідно до регіону. Номер телефону можна з’ясувати на офіційному сайті МВС, а також на сторінках соцмереж МВС.

"Номер телефону відповідно до регіону необхідно внести у свою телефонну книгу і після цього зателефонувати через будь-який зручний месенджер — вайбер, ватсап, телеграм чи сігнал", — пояснив заступник міністра.

Також Тимченко зазначив, що якщо через збій не буде спрацьовувати система оповіщення, будуть використовуватися алгоритми, які вже використовувалися, коли екіпажі патрульної поліції та ДСНС будуть сповіщати про небезпеку через гучномовці.

"Крім того, працюють всі пункти незламності, розгорнуті на території нашої держави, які оснащені засобами зв’язку. Туди можна звернутися, щоб безпосередньо через ці пункти незламності зв'язатися з екстреними службами", — додав він.

Що відомо про збій в роботі "Київстар" в Україні

Зранку, 12 грудня, абоненти "Київстар" почали скаржитися на збій зв'язку. Сайт "Київстару" станом на 7 ранку тимчасово недоступний. Зокрема, про збій зв'язку повідомляли абоненти з Києва та Запоріжжя.

Користувачі "Київстар" не можуть перейти на мережі інших операторів: пресслужба Мінцифри повідомила, що це неможливо через збій, який вплинув на національний роумінг. Збій також частково вплине на роботу деяких терміналів та банкоматів "ПриватБанку", але не на всю мережу.

У "Київстарі" Суспільному повідомили, що збій відбувся внаслідок потужної хакерської атаки.

"Станом на зараз відомо, що персональні дані абонентів не скомпрометовані. На цей час фахівці оператора працюють над усуненням наслідків хакерської атаки для якнайскорішого відновлення зв’язку та надання сервісів", — йдеться у повідомленні.

На початок