Два стадіони Закарпаття позбавили акредитації на матчі УПЛ: як це коментують

Два стадіони Закарпаття позбавили акредитації на матчі УПЛ: як це коментують

Одразу два стадіони у Закарпатській області — "Авангард" та "Минай-арена" — позбавили акредитації. Відтепер там заборонено проводити матчі Української Прем'єр-ліги. Відповідний лист, підписаний віце-президентом Української асоціації футболу Анатолієм Дем'яненком, надіслали адміністраціям стадіонів 8 грудня. Аби приймати матчі, клубам необхідно встановити штучне освітлення до 1 лютого 2024 року. В іншому випадку, стадіони не будуть допущені до другої частини сезону.

Детальніше про позбавлення стадіонів акредитації в ефірі "Суспільне. Спротив" розповів голова Закарпатської асоціації футболу Іван Дуран.

"Я думаю, що в конфлікт уже багато людей втягнуто. По-перше, як на мене, це трошки неетична поведінка УАФ, бо замість того, аби бути суддею в цьому конфлікті, вона чітко стала на бік одного з клубів, який претендує на найвищі нагороди. Це "Динамо". А друге — це те, що дійсно на другий рік боротьба за медалі буде жорстка, бо наступні роки представники "Динамо" однозначно домовилися з "Минаєм" грати в будь-якому місті та в будь-який час", — сказав Іван Дуран.

За його словами, матч був призупинений після декілька хвилин гри, оскільки була повітряна тривога, після закінчення якої клуби домовилися переграти матч на інший день або домовитись на інший час.

"Це той матч, коли УАФ згадала, що на стадіонах Закарпаття, які у воєнний стан приймали 6 професійних клубів й були притулком для самої ж Української асоціації футболу, нема освітлення і терміново потрібно робити якісь дії, щоб, на мою думку, сподобатись керівництву "Динамо". Власне тоді, справді, були проблеми з тим, що матч не можна було дограти через те, що темніше вже було на вулиці. Матч вимушені були перервати й перенести вже на наступний рік. Це було домовлено згідно з протоколом, який був підписаний представниками "Динамо" й "Миная", а також представником УАФ", — розповів голова Закарпатської асоціації футболу.

Іван Дуран каже: з незрозумілих причин, через деякий час, команда "Динамо" відмовилася приїжджати на Закарпаття. "Металіст" також зараз має тут прихисток. Деякі матчі тут грала "Ворскла", деякі — "Зоря".

"Я думаю, що відкидати найбільш безпечний регіон, яким зараз є Закарпаття для УАФ — це як мінімум немудре рішення. Це чисто політичне рішення. Вважаю, є достатньо багато якісних полів, хоча для Прем'єр-ліги це, звичайно, складніше, оскільки там дві основні вимоги, які ми не можемо десь підігнати через те, що це доровартісні вимоги. Це насамперед освітлення та штучний підігрів. А якість полів у нас дуже висока", — додав Дуран.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок