ГУР атакувало податкову систему Росії: знищена уся база даних та її резервні копії

ГУР атакувало податкову систему Росії: знищена уся база даних та її резервні копії

Важливо
ГУР атакувало податкову систему Росії: знищена уся база даних та її резервні копії
Голова військової розвідки України Кирило Буданов у своєму офісі в Києві, Україна. Фото: Getty Images.

Кіберпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України атакували податкову систему Росії.

Про це повідомили у Telegram-каналі ГУР.

"Під час спецоперації воєнним розвідникам вдалось проникнути в один із добре захищених ключових центральних серверів ФПС РФ, а далі — у понад 2 300 її регіональних серверів по всій Росії, а також на території тимчасово окупованого Криму", — мовиться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що "внаслідок кібератаки усі сервери отримали шкідливе програмне забезпечення".

Як розповіли в ГУР, паралельно у такий же спосіб була атакована російська ІТ-компанія Office.ed-it.ru, що обслуговувала Федеральну податкову службу РФ.

"У результаті двох кібератак повністю ліквідовані конфігураційні файли, які роками забезпечували функціонування розгалуженої податкової системи РФ — знищена уся база даних та її резервні копії (backup)", — поінформували розвідники.

Відомство вказало, що "зв'язок між центральним офісом у Москві та 2 300 російськими територіальними управліннями — паралізований, як і між ФПС РФ та Office.ed-it.ru, що була для податкової дата-центром (банком даних)".

Фактично мовиться про повне знищення інфраструктури одного з основних державних органів Росії та численних супутніх даних податкової за великий часовий період, пояснили розвідники.

"Інтернет-трафік податкових даних у масштабах усієї Росії опинився в руках воєнної розвідки України. Відновити роботу податкової росіяни безуспішно намагаються уже четвертий день. За оцінками фахівців, параліч у роботі ФПС РФ триватиме щонайменше місяць. Водночас реанімація податкової системи держави-агресора у повному обсязі — неможлива", — наголосили в ГУР.

У відомстві додали, що кібератака "стала серйозним ударом по режиму в Кремлі, який на певний час втратив контроль за податками й зборами".

На початок