Російського репера Басту виключили з українського "чорного списку". У СБУ пояснили причину

Російського репера Басту виключили з українського "чорного списку". У СБУ пояснили причину

Ексклюзивно
Російського репера Басту виключили з українського "чорного списку". У СБУ пояснили причину

Громадянина РФ Василя Вакуленка, відомого як Баста, за поданням СБУ виключено з переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці, через закінчення 3-річного терміну заборони на в'їзд.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури.

"31 серпня 2020 року до Міністерства культури та інформаційної політики надійшов лист Служби безпеки України щодо зняття заборони в’їзду на територію України та виключення з переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці, громадянина РФ Василя Вакуленка (відомого під псевдонімом "Баста"). Відповідним наказом МКІП від 16 вересня 2020 року Василя Вакуленка було виключено з переліку", – зазначається у повідомленні.

У міністерстві підкреслили, що процедура виключення Басти з переліку забороненого в'їзду відбулася автоматично після отримання листа від СБУ. Згідно з чинним законодавством, Мінкульт не наділений повноваженнями вирішувати "включати" чи "не включати" до списків осіб, а лише здійснює оприлюднення списку і його оновлення.

У СБУ повідомили Суспільному, що причиною направлення листа до Мінкульту з інструкцією виключити Вакуленка зі списку стало закінчення трирічного терміну заборони для виконавця в'їжджати на територію України.

Згідно зі змінами до Інструкції про порядок прийняття органами Державної прикордонної служби рішень про заборону в'їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства, з січня 2020 року таке рішення та термін заборони приймають безпосередньо прикордонники.

Прикордонники не впустять іноземця, який:

- в'їхав в Крим або на непідконтрольні території або виїхав з них з порушенням встановленого законодавством України порядку;

- спробував потрапити на ці території поза контрольними пунктами в'їзду-виїзду;

- не виконав рішення уповноваженого державного органу про заборону в'їзду в Україну.

Також рішення про заборону в'їзду приймається в інтересах забезпечення національної безпеки України у сфері безпеки державного кордону України та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Що відомо

  • Василь Вакуленко, відомий під сценічним псевдонімом Баста, був включений до списку осіб, яким заборонений в'їзд на територію України у вересні 2017 року. До списку включають іноземних артистів, які відвідували з гастролями окупований Крим в обхід українських пунктів пропуску або висловлювали підтримку анексії півострову.
  • 25 липня окружний адміністративний суд Києва дозволив російському реперу Елджею в'їзд в Україну.
  • Російську артистку Катерину Варнаву, яка виступала в окупованому Криму, вилучили з чорного списку в березні 2020 року.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше