Китай нарощує можливості для кібератак на інфраструктуру США — WP

Китай нарощує можливості для кібератак на інфраструктуру США — WP

Китай
Фото: Getty Images

Китайські військові нарощують можливості з виведення з ладу ключових об'єктів інфраструктури США, включаючи електропостачання та водопостачання, а також комунікаційні та транспортні системи.

Про це пише The Washington Post з посиланням на американських чиновників та представників галузевих служб безпеки.

За словами експертів, хакери, пов’язані з Народно-визвольною армією Китаю, проникли в комп’ютерні системи близько 20 критично важливих об’єктів за останній рік.

За їхніми словами, вторгнення є частиною ширших зусиль, спрямованих на розробку способів посіяти паніку та хаос або припинити матеріально-технічне забезпечення у випадку американсько-китайського конфлікту в Тихому океані.

Як повідомили WP люди, знайомі з інцидентами, серед жертв є компанія з водопостачання на Гаваях, великий порт Західного узбережжя та щонайменше один нафто- та газопровід. Хакери також спробували зламати оператора електромережі Техасу, яка працює незалежно від електричних систем решти країни.

Кілька організацій за межами США, у тому числі електричні підприємства, також стали жертвами хакерів, повідомили люди, які говорили на умовах анонімності.

Американські чиновники стверджують, що жодне втручання не зачепило промислових систем управління, які керують насосами, поршнями або будь-якими критичними функціями та не призвело до збоїв у роботі.

За їхніми словами, увага до Гаваїв, де розташований Тихоокеанський флот, і принаймні до одного порту, а також до логістичних центрів свідчить про те, що китайські військові хочуть мати можливість ускладнити зусилля США з доставляння військ і обладнання в регіон, якщо конфлікт спалахне навколо Тайваню.

Влада США вперше викрила кіберкампанію Volt Typhoon близько року тому, в той час, як США та Китай намагаються стабілізувати відносини.

Морган Адамскі, директор Центру співпраці з питань кібербезпеки Агентства національної безпеки США, підтвердив WP в електронному листі, що діяльність Volt Typhoon "здається, зосереджена на цілях в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Гаваї".

За словами офіційних осіб, хакери часто намагалися замаскувати свої сліди, проводячи свої атаки через нешкідливі пристрої, такі як домашні чи офісні маршрутизатори. Ключовою метою було викрасти облікові дані співробітників, які вони могли б використати для повернення, видаючи себе за звичайних користувачів.

Раніше FT з посиланням на звіт ЦРУ повідомляло, що Китай працює над складною кіберзброєю, щоб "захопити контроль" над "ворожими супутниками", зробивши їх неефективними для підтримки зв’язку, озброєння або систем розвідки, спостереження та розвідки.

На початок