"Це дуже відчутна втрата": у Полтаві відкрили меморіальну дошку зв’язківцю ЗСУ Сергію Брижаку

"Це дуже відчутна втрата": у Полтаві відкрили меморіальну дошку зв’язківцю ЗСУ Сергію Брижаку

12 грудня 2023-го року у Полтаві відкрили дошку на честь воїна Сергія Брижака
На меморіальній дошці на честь Сергія Брижака розмістили його фото та інформацію про воїна. Фото: Суспільне Полтава

12 грудня у Полтаві відкрили меморіальну дошку зв’язківцеві ЗСУ Сергію Брижаку. Її встановили на фасаді 28-ї загальноосвітньої школи, де навчався військовослужбовець. Загинув боєць у січні 2023-го на Донеччині, під час відбиття атаки російських військ.

Юлія Ярова прийшла до 28-ї загальноосвітньої школи вшанувати пам’ять свого батька зв’язківця, молодшого сержанта Сергія Брижака. На фасаді закладу встановили меморіальну дошку.

"Його думка була такою, якщо в твою країну приходить війна, то ти повинен захищати її, як справжній чоловік", — каже донька загиблого Сергія Брижака Юлія Ярова.

2014-го Сергій воював в АТО. 2022-го повернувся до лав Збройних сил. Служив молодшим сержантом 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, розповіла його донька.

Меморіальна дошка на честь воїна Сергія Брижака у Полтаві: де встановили
Люди, які прийшли вшанувати Сергія Брижака. Фото: Суспільне Полтава

"Після того, як тато повернувся, він на горище поклав свій бронежилет. Я була щаслива ці вісім років, поки він там лежав до лютого 2022-го. Тоді нам знову довелося їхати і забирати з горища цей бронежилет", — каже донька загиблого Сергія Брижака Юлія Ярова.

"Навіть, коли їхали на передову, бо там були ротації, то він складав усі списки, хто на яку позицію. Сам виїжджав як водій, закидав людей на «нуль»",говорить побратим загиблого Сергія Брижака Дмитро Кібець.

Встановлення меморіальної дошки на фасаді школи ініціювали однокласники Сергія Брижака.

Відкриття меморіальої дошку зв’язківцю ЗСУ Сергію Брижаку
Люди на відкритті меморіальої дошку зв’язківцю ЗСУ Сергію Брижаку. Суспільне Полтава

"Я пишаюсь тим, що ми навчались з такою великою людиною стільки років. І прислів’я, що герої серед нас, і що не святі горщики ліплять – це якраз про таку людину. Він ще з дитинства був стержневим хлопцем, впевненим у собі, користувався великими повагою й авторитетом серед однолітків", — пригадує однокласник загиблого Сергія Брижака Олег Бєлоножко.

"Сергія я пам’ятаю як учня, який сидів на ряду біля вікна. І запам’ятався він тим, що був щирою людиною, трошки шибеником ось він для мене учень четвертого класу, я чітко уявляю його обличчя. І наступний епізод – кінець школи. Наступний раз, коли я про нього чула, - це про його доньку, яка навчається в нас школі", — каже заступниця директора ЗОШ №28 Ірина Земелько.

Ким був Сергій Брижак та де у Полтаві дошка на його честь?
Меморіальну дошку на честь воїна Сергія Брижака встановили на фасаді школи. Фото: Суспільне Полтава

Загинув воїн біля Вугледара на Донеччині. Він виконував обов’язки заступника командира, говорить його побратим Дмитро Кібець. У захисника залишилися брат, дружина та донька.

"Він мав сидіти на КСП (командно-спостережний пункт – ред.), він був за старшого там, але через те, що хлопці не витримували напливу, він пішов їх підтримати.Якби не він, я б не потягнув це все сам. Для мене це втрата дуже відчутна. Крім того, що ми були друзями, він для мене був руками і головою", — каже побратим загиблого Сергія Брижака Дмитро Кібець.

Меморіальну дошку виготовили та встановили за гроші однокласників Сергія Брижака.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок