FT: Єврокомісія має намір зібрати Україні 15 млрд євро до 2027 року у вигляді доходів від активів РФ

FT: Єврокомісія має намір зібрати Україні 15 млрд євро до 2027 року у вигляді доходів від активів РФ

ЗМІ
Будівля Єврокомісії
Ілюстративне фото: Getty Images

Єврокомісія має намір зібрати близько 15 мільярдів євро до 2027 року у вигляді доходів від реінвестування заморожених активів Росії, які можуть бути спрямовані на підтримку України.

Про це повідомила Financial Times.

Раніше представник Єврокомісії Ерік Мамер та глава зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель підтвердили, що Єврокомісія 12 грудня представить проєкт спеціального оподаткування доходів від реінвестування доходів від заморожених активів Росії.

Цей проєкт має бути остаточно затверджений на засіданні колегії Єврокомісії, яке відбудеться у вівторок у Страсбурзі та буде представлено на брифінгу в Європарламенті в другій половині дня.

"Тільки доходи (заморожених) активів російського Центробанку будуть спрямовані на ці пропозиції ЄК, які повинні забезпечити надходження до 3 мільярдів євро на рік, що дозволить зібрати 15 мільярдів євро за період з 2023 по 2027 роки", — зазначає Financial Times.

Газета пише, що Єврокомісія цей план відкладала з літа, оскільки "кілька країн-членів ЄС та Європейський Центробанк висловили сумніви в його юридичній та фінансовій спроможності". Однак проблеми зі збором допомоги Україні в ЄС та США дали новий імпульс спробам використати доходи від заморожених активів Москви, продовжує видання. Для того, щоб цей план почав діяти, він повинен бути одноголосно затверджений усіма 27 країнами ЄС на саміті 14-15 грудня.

Згідно з джерелами FT, схема, яку Єврокомісія має намір використовувати для привласнення російських грошей, проста. На першому етапі фінансові майданчики, де знаходяться заморожені російські активи, будуть зобов'язані переводити доходи від їх рефінансування на окремий рахунок. На другому етапі ці доходи будуть оподатковуватися спеціальним податком, який наблизиться до 100%, причому надходження від цього "податку" будуть управлятися не країнами ЄС, а Європейською комісією, яка потім зможе спрямувати зібрані кошти на підтримку України. Газета зазначає, що ця вимога буде головним чином стосуватися міжнародного майданчика Euroclear у Бельгії, де заблоковано найбільший обсяг російських суверенних активів у розмірі 191 млрд євро.

Прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо вже 11 жовтня пообіцяв президенту Володимиру Зеленському передати Україні 1,7 млрд євро, отриманих у вигляді спеціального податку з цих доходів. Тепер ці плани подвійного оподаткування однієї і тієї ж суми Єврокомісії та Бельгії мають якось розділитися.

На початок