У Польщі запрацює протиракетна система США Aegis Ashore

У Польщі запрацює протиракетна система США Aegis Ashore

Моравецький на Сеймі Польща система США Aegis Ashore
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час пресконференції 5 квітня 2023 року,. Фото: AP

У селищі Редзіково на півночі Польщі 15 грудня буде готова до роботи система ПРО Aegis Ashore на базі Сполучених Штатів.

Про це повідомляє "Укрінформ", цитуючи прем'єр-міністра Польщі Матуеша Моравецького.

Сейм Польщі 11 грудня проведе голосування про вотум довіри уряду і обере нового прем'єр-міністра країни. Якщо у сеймі Матеуш Моравецький не отримає вотум довіри, прем'єром оберуть Дональда Туска. Тож Моравецький виступив перед парламентом із програмою дій свого уряду.

"Американці передали нам інформацію про те, що 15 грудня, тобто через кілька днів, операційної готовності набуде система ПРО у Редзіково", — заявив посадовець серед іншого.

Моравецький також зазначив, що на сьогодні в країні дислокується вже 10 тис. американських військових.

У Редзіково почали зводити військову базу США у 2015 році. Агентство протиракетної оборони (MDA) США у 2021 році розпочало розгортання на території Польщі систем протиракетної оборони Aegis Ashore на базі Редзіково.

На базі ПРО в Редзіково, розташованій за 165 км від кордону з РФ, розміщено три системи вертикального пуску MK 41 VLS, кожна з яких оснащена 8 контейнерами з ракетами SM-3 IIA (загалом 24 ракети), радаром SPY-1D (V) і системою управління вогнем (FCS).

На початок