Польща підписала угоду про закупівлю 96 американських вертольотів Apache

Польща підписала угоду про закупівлю 96 американських вертольотів Apache

Глава національної оборони Польщі Маріуш Блащак
Глава національної оборони Польщі Маріуш Блащак та представник компанії Lockheed Martin, 26 вересня 2023 рік, фото: Міністерство оборони Польщі/Х

Керівник національної оборони Польщі Маріуш Блащак підписав угоду з компанією Lockheed Martin щодо закупівлі 96 ударних військових гелікоптерів Apache.

Про це повідомило Міністерство оборони Польщі у Х (колишній Twitter).

Угода між Польщею та Lockheed Martin передбачає закупівлю вертольотів Apache, а також створення центру їхнього обслуговування на базі заводу WZL-1 у польському місті Бидгощ на півночі країни.

"Незабаром Польща матиме 96 Apache. Це буде найбільший парк цих вертольотів за межами США", — сказав Блащак.

Він додав, що перші американські гелікоптери очікуються у Війську Польському вже у 2024 році.

Відзначимо, що Boeing AH-64 Apache — основні ударні вертольоти армії США, що використовуються з 1980-х років.

У серпні 2023 року Пентагон повідомляв, що Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі вертольотів Apache на суму 12 млрд доларів.

Польща, як заявляв Блащак, має намір створити з американських вертольотів Apache і танків Abrams "нездоланний бар'єр" на східному кордоні. Він уточнював, що Apache замістять на озброєнні польської армії вертольоти Мі-24.

Польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький повідомив у понеділок, що в Польщі почали готувати пілотів до експлуатації американських і південнокорейських винищувачів, зокрема F-35 і FA-50.

На початок