У Дніпрі Брежнєва та Щелокова можуть позбавити звань почесних громадян міста

У Дніпрі Брежнєва та Щелокова можуть позбавити звань почесних громадян міста

Дніпро, пам'ятник Брежнєву
Пам'ятник Леоніду Брежнєву у Кам'янському. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

У Дніпрі можуть позбавити звань "Почесний громадянин Дніпра" Леоніда Брежнєва та Миколу Щелокова.

Відповідний проєкт рішення опублікували на сайті міської ради.

Аби рішення набрало чинності, депутати мають проголосувати за нього на сесії.

Що відомо про Леоніда Брежнєва

Леонід Брежнєв — Генеральний секретар ЦК КПРС, учасник Другої світової війни. Тричі Герой Радянського Союзу і двічі  Герой Соціалістичної Праці. Зробив значний внесок у розбудову  Дніпропетровська.

Звання почесного громадянина Дніпра йому присвоїли у 1979 році.

У травні 2023 року в єдиному реєстрі електронних петицій з'явилася петиція з вимогою позбавити Леоніда Брежнєва звання "Почесний громадянин Дніпра". Потрібної кількості голосів вона не набрала.

Що відомо про Миколу Щелокова

Микола Щелоков — Міністр внутрішніх справ СРСР, генерал армії, кандидат економічних наук. У 1939-1941 роках працював у Дніпропетровську на посадах першого секретаря Красногвардійського РК КПУ та голови міськвиконкому. Учасник Другої світової війни.

Нагороджений трьома орденами Леніна, двома – Бойового Червоного Прапора, Богдана Хмельницького ІІ ступеня, Вітчизняної війни І ступеня, Трудового Червоного Прапора, Червоної Зірки та багатьма медалями.  

Звання почесного громадянина Дніпра йому присвоїли у 1980 році.

Що відомо про звання "Почесний громадянин міста" в Дніпрі

Звання "Почесний громадянин міста Дніпропетровська" було засновано у місті Дніпропетровську у 1978 році рішенням Дніпропетровської міської ради народних депутатів та існувало до червня 2017 року.

Рішенням Дніпровської міської ради було засновано звання "Почесний громадянин міста Дніпра". Рішення 1978 року втратило чинність.

23 березня 2016 року в Дніпрі звання почесного громадянина міста позбавили народного депутата від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула. У вересня 2014 року, за рішенням сесії міськради, такого ж звання позбавили російського співака Йосипа Кобзона через антиукраїнські висловлювання.

Наразі почесними громадянами Дніпропетровська є десятки людей, серед них генсек Леонід Брежнєв, експрезидент України Леонід Кучма.

За відповідним положенням про звання, почесний громадянин Дніпра має право на вільний вхід на всі загальноміські заходи, в усі виконавчі структури міської влади, вносити пропозиції до міської ради та її виконавчого комітету, безкоштовно їздити в міському пасажирському транспорті, а також може бути звільненим від плати за житлово-комунальні послуги.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок