"Максимально відверто": президент Зеленський поспілкувався з премʼєром-міністром Угорщини Орбаном

"Максимально відверто": президент Зеленський поспілкувався з премʼєром-міністром Угорщини Орбаном

Зеленський та Орбан в Аргентині
Президент України Володимир Зеленський та премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан в Аргентині, 10 грудня 2023 року. Фото: Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський на полях інавгурації президента Аргентини Хав’єра Мілея поговорив із премʼєр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

Про це президент повідомив під час нічного звернення 11 грудня.

"На полях інавгурації говорив із прем’єр-міністром Угорщини Орбаном. Максимально відверто – і зрозуміло, що про наші, європейські справи", — сказав Зеленський.

Позиція Угорщини щодо вступу України в ЄС

Раніше Орбан у листі до президента Європейської Ради Шарля Мішеля закликав не виносити на порядок денний саміту Євросоюзу рішення стосовно макрофінансової допомоги Україні та переговорів про її вступ до ЄС.

1 грудня 2023 року Орбан говорив про те, що Європейський союз повинен спочатку підписати угоду стосовно стратегічного партнерства з Україною, а не починати перемовини про вступ. Опісля президент Євроради Шарль Мішель наголосив, що ЄС та Україна вже перебувають у стані "стратегічного партнерства", оскільки була підписана угода про асоціацію.

14 грудня Європейська рада має розглянути питання про початок переговорів про вступ України до ЄС.

Союзники прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в грудні у Вашингтоні проведуть закриту зустріч з представниками республіканської партії, щоб домогтися припинення військової підтримки України з боку Сполучених Штатів. Про це написала газета The Guardian, посилаючись на власні джерела.

На початок