У Рівному виявили небезпечну іграшку. Що це означає та як таке не купити дитині

У Рівному виявили небезпечну іграшку. Що це означає та як таке не купити дитині

Важливо
У Рівному виявили небезпечну іграшку. Що це означає та як таке не купити дитині
сайт Держпродспоживслужби

В одному з магазинів у Рівному спеціалісти Держпродспоживслужби виявили іграшку, яка могла б нашкодити здоров'ю не тільки дитини, а й дорослого. Про випадок стало відомо із офіційного сайту установи. Суспільному пояснили: насправді такі випадки – не рідкість, а батькам варто звертати на маркування того, що купують для малечі.

Що це за іграшка

Під час проведення перевірки спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби взяли на дослідження машинку "27-16-17А" на батарейках. На ній датою виготовлення був вказаний 2018-й рік, штрих код 6903161402017, виробництво Китай.

На іграшці та її пакуванні не було найменування та адреси виробника й імпортера, а також зареєстрованої торговельної марки виробника та імпортера. Магазин, у якому проводили планову перевірку – не називають.

Чим небезпечна машинка

Лабораторні дослідження показали, що за показником хімічної безпеки (масова частка біс (2-етил-гексил) фталату (DEHP)) становить 0,95 %, а нормативним документом передбачено не більше 0,1%. Відтак, це не відповідає вимогам п. 17, Додатку 2 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. №151.

Іграшка може становити високий рівень загрози, – йдеться в повідомленні на сайті Держпродспоживслужби. Фталати підвищують ризик розвитку проблем ендокринної системи, негативно впливають на печінку, а також можуть стати причиною алергії та ураження органів дихання.

Не тільки машинка, а й музичний телефон

На початку вересня спеціалісти перевіряли іще одну іграшку – музичний телефон з дзеркалом. У лабораторії виявили, що масова частка свинцю становить 162000 мг/кг (нормативним документом передбачено не більше 1000 мг/кг).

У Рівному виявили небезпечну іграшку. Що це означає та як таке не купити дитині
сайт Держпродспоживслужби

А ще іграшка не мала попередження щодо наявності дрібних частин, відтак існувала небезпека задухи для дітей віком до 3 років, – повідомили на сайті Держпродспоживслужби.

Іграшка – небезпечна. Що далі?

Відповідно до вимог законодавства про ринковий нагляд та з урахуванням високого рівня загрози для споживачів, суб’єкту господарювання як розповсюджувачу продукції надали рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів. Тобто – заборонили продавати саме цю продукцію.

А ще інформацію щодо розповсюдження іграшки, яка становить високий рівень загрози, внесли до Національної інформаційної системи державного ринкового нагляду Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Суб’єкту господарювання направили лист щодо необхідності відшкодувати до Державного бюджету України вартості відібраних зразків та витрат, пов’язаних з проведенням експертизи.

"Мінімальний штраф – 51 тисяча. За недопуск на перевірку – 170 тисяч. А ще самі експертизи можуть коштувати від кількох тисяч до кількох десятків тисяч гривень, залежно від іграшки", – пояснив Суспільному начальник управління захисту споживачів Держпродспоживслужби Петро Фесянов.

На що звертати увагу батьками

Ми попросили спеціаліста дати поради батькам, як не купити для дитини небезпечну іграшку.

"Треба дивитись документи, які повинні бути на іграшку. Чи є знак відповідності технічному регламенту, це такий трилист в кружечку. Обов'язково має бути вказаний імпортер, хто виробник, адреса виробника. Це має бути державною мовою. На деякі іграшки також є сертифікат", – каже Петро Фесянов.

Посадовець також зазначив, що ця тема потребує детальнішого обговорення та пообіцяв надати більше інформації у п'ятницю, 19-го вересня.

Суспільне також готове озвучити позицію підприємців, які продавали такі іграшки, а також їх постачальників, якщо вони виявлять таке бажання та вийдуть на зв'язок із редакцією у будь-який зручний спосіб.

На початок