Медіаекспертка назвала теми інформаційних вкидів росіян, на які найбільше "ведуться" українці

Медіаекспертка назвала теми інформаційних вкидів росіян, на які найбільше "ведуться" українці

Медіаекспертка назвала теми інформаційних вкидів росіян, на які найбільше "ведуться" українці
Ілюстративне фото: freepik

З початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни змінили свою тактику інформаційних вкидів проти українців. Якщо до цього вони розповсюджували відверті фейки, направлені на створення інформаційного хаосу в Україні, то зараз кремлівська пропаганда використовує для маніпуляції українським суспільством напівправдиві дані, які українцям все важче розпізнати.

Про це повідомила медіаекспертка, головна редакторка "По той бік путінської брехні" Альона Романюк в етері "Кримського питання".

"Йде мікс з багатьох правдивих фактів, в які вплітаються неправдиві, і таким чином людині, яка не має відповідної освіти і відповідних навичок, розрізнити усі впливи стає все складніше. Знову ж таки, використовуються все частіше навішування ярликів, коли, наприклад, українців називають "н*цистами", "ф*шистами", "с*таністами" і так далі, коли українську владу чітко називають "київським режимом". Тобто російська пропаганда використовує так звану нову мову для фальсифікації і викривлення суті того, що відбувається. Власне, створює альтернативну реальність", — зазначила медіаекспертка.

Романюк зауважила, що за весь час широкомасштабної війни, українці навчилися розпізнавати досить явні та абсурдні фейки, як, наприклад, про "розп'ятого хлопчика" чи "поїдання снігурів", але українці зараз дуже піддаються впливу на патріотичні фейки. Зокрема, можуть повірити та поширити фейкову новину, обкладинка якої спонукає молитися за військових тощо.

"Точно так само, як й вразливі до поляризаційних впливів: "зеботи"—"порохоботи", ставити ялинку—не ставити ялинку. Будь-які такі речі, які мають дві позиції, замість того, щоб ми шукали консенсус у середині країни, Росія намагається нас пересварити між собою і підірвати зсередини. Поки ми тут не виграємо. Ми не програємо, але й не виграємо. Тому боротьба триває", — зазначила вона.

Журналістка додала, що серед тем, які наразі "розкачує" Росія всередині України, є: ті, що воюють та які не воюють, волонтери і "псевдоволонтери", що при РФ нібито стало краще на окупованих територіях, УПЦ і ПЦУ, виділення грошей від іноземних партнерів, вступ України в ЄС та НАТО.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок