ЄС розморозить €10 мільярдів для Угорщини — The Guardian

ЄС розморозить €10 мільярдів для Угорщини — The Guardian

Угорщина парламент
Будівля угорського парламенту у Будапешті, підняття прапору під час святкування річниці революції 1956 року, 23 жовтня 2022 року. Будівля угорського парламенту у Будапешті, підняття прапору під час святкування річниці революції 1956 року, 23 жовтня 2022 року, ілюстративне фото: AP

У вівторок, 12 грудня, Європейська комісія надасть Угорщині 10 мільярдів євро із "заморожених" раніше коштів від Європейського союзу, що становить приблизно третину загального фінансування країни.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дипломатичні джерела.

Однак, за словами дипломатів, "розмороження" фінансування станеться не через "шантаж" прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який неодноразово погрожував заблокувати переговори щодо вступу України до ЄС на саміті лідерів наступного тижня, а через виконання Угорщиною реформ.

"Час невдалий, оскільки це виглядає як торг, але це не так", — сказав один дипломат.

Джерела кажуть, що Європейська комісія нічого не може зробити щодо термінів, оскільки Угорщина виконала судові реформи, необхідні для розблокування частини призупиненого фінансування. Решта коштів залишаться замороженими через невідповідність іншим критеріям верховенства права.

"Вперше Угорщина фактично реагує на наші запити, і вона зробила все, що стосується незалежності судової системи, тому гроші будуть вивільнені", – сказало джерело.

У грудні минулого року ЄК висунула Угорщині чотири умови щодо незалежності судової влади. Уряд Угорщини заявив, що задовольнив вимоги Комісії.

Однак, угорське громадянське суспільство, а також низка євродепутатів стверджують, що Угорщина фактично не повністю завершила реформи.

23 листопада Єврокомісія затвердила 900 мільйонів євро авансових платежів Угорщині в рамках її досі замороженої частки фондів відновлення на тлі спроб блоку подолати вето Будапешта на допомогу Україні. Рішення Єврокомісії схвалити змінений план відновлення Угорщини, тепер має бути схвалене іншими країнами ЄС.

Раніше Financial Times з посиланням на джерела повідомляло, що Європейська комісія готується виділити Угорщині мільярди євро з коштів Євросоюзу, які наразі заморожені через проблеми з верховенством права, щоб забезпечити підтримку Будапешта щодо збільшення бюджету ЄС та значної фінансової допомоги Україні.

На початок