Навчають за шістьма напрямками: у Вінниці триває підготовка помічників ветеранів

Навчають за шістьма напрямками: у Вінниці триває підготовка помічників ветеранів

29 людей проходить підготовку на помічників ветеранів у Вінниці. Навчання відбуваються в центрі ветеранського розвитку на базі Вінницького національного технічного університету. Про це Суспільному розповів координатор програм закладу Юрій Бурєнніков.

Учасників навчання готують за шістьма напрямками: юридичний супровід та соціальний захист ветеранів, супровід реабілітації ветеранів війни та членів їх родин, психологічні та комунікативні стратегії у роботі, професійна адаптація ветеранів до цивільного життя та організація роботи та документообігу фахівця по роботі з ветеранами. Теорію поєднують з практичними заняттями.

"Практичні заняття — це бути на місці отримання послуги, яка повʼязана з ветеранами. Бачити як усе відбувається, знати алгоритми, людей, працівників того чи іншого відділу, з якими співпрацюють ветерани й направляти ветеранів в той чи інший орган для отримання послуги", — розповів координатор програм ветеранського розвитку ВНТУ Юрій Бурєнніков

Підготовка помічників ветеранів
Фото: Суспільне Вінниця

Слухачі проєкту — учасники бойових дій, члени сімей захисників і захисниць. Серд них — Наталя Малиновська. Її 29-річний син пішов служити добровольцем на початку повномасштабного вторгнення. Жінка за освітою економіст, а за покликанням — кондитер. За її словами, вирішила пройти навчання на помічника ветерана аби допомагати тим, хто повертатиметься з війни адаптуватися до життя.

"Ми хочемо опанувати цей новий напрямок і допомогти ветеранам інтегруватися в соціальне життя після того, як вони повернуться після служби до своїх родин", — пояснила учасниця проєкту Наталя Малиновська.

Підготовка помічників ветеранів
Учасник навчання помічник ветеранів. Фото: Суспільне Вінниця

62-річний Петро Кирилішин працював у комітеті в справах ветеранів. Каже, досвід роботи із демобілізованими захисниками має, на навчання прийшов аби отримати нову інформацію.

"Я тут, щоб надавати допомогу всім, хто постраждав від російського агресора. Під час війни дуже багато змін в законодавстві, в створенні державних структур. Ця інфа буде для мене корисною", — розповів учасник проєкту Петро Кирилішин.

Підготовка помічників ветеранів
Учасник навчання помічник ветеранів. Фото: Суспільне Вінниця

Навчання триватиме до 15 грудня, а 16 грудня учасникам проєкту вручатимуть сертифікати про закінчення курсу.

З жовтня у Вінниці працюють 12 помічників ветеранів. Вони пройшли навчання, склали іспити, а тепер працюють у Прозорих офісах соціального спрямування:

  • просп. Космонавтів, 30 (другий поверх);
  • вул. Замостянська, 7 (другий поверх);
  • вул. Брацлавська, 85.

На початок