На Вінниччині збільшилася популяція червонокнижних лісових котів

На Вінниччині збільшилася популяція червонокнижних лісових котів

На Вінниччині збільшилася популяція червонокнижних лісових котів
Кіт лісовий. Фото: Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства

На Вінниччині збільшилася популяція червонокнижних лісових котів. За п'ять років їх чисельність у лісах зросла з 20 до 50 особин.

Як повідомляють на Facebook-сторінці Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, облік диких тварин провели методами шумового прогону та опитування. Традиційно його завершать до 10-15 лютого. Саме за результатами обліку фахівці підтвердили значне зростання кількості кота лісового на Вінниччині.

Лісівники вважають, що збільшенню популяції рідкісного виду котів сприяє захист лісових угідь єгерською службою та державною лісовою охороною, зміни клімату, зокрема потепління. Харчується кіт лісовий дрібними гризунами, птахами, комахами, маленькими зайчатами й навіть зміями. За добу може з'їдати десять і більше гризунів. А також може задушити дитинча козулі.

"Кіт веде потаємний спосіб життя, ховається у своїх лісових володіннях і уникає людей. Розміри кота лісового набагато перевищують розміри домашніх котів. Довжина тіла — до 90 см, а хвіст – коротший і притуплений, покільцьований кількома темними смугами. Очі має блакитні або сірі", — йдеться у дописі.

Ймовірними причинами того, що вид лісового кота вважають таким, що зникає, є схрещення його зі свійським (гібридизація виду), негативна антропогенна діяльність, меліорація земель, активна сільськогосподарська діяльність людини та густота населених пунктів.

На початок