Некомпетентність влади, коронавірус і війна. Українці назвали причини економічної кризи

Некомпетентність влади, коронавірус і війна. Українці назвали причини економічної кризи

Опитування
Некомпетентність влади, коронавірус і війна. Українці назвали причини економічної кризи

Більшість українців вважають, що ймовірну економічну кризу цієї осені можуть спричинити некомпетентність влади, поширення COVID-19 та війна на сході України.

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Відповідно до нього, 57% респондентів вважають, що якщо цієї осені в Україні відбудеться економічна криза, то її причиною стане некомпетентність влади. 26% опитаних вважають найбільшою загрозою економіці є поширення COVID-19, а 8% – продовження війни на Донбасі.

Оцінюючи при цьому найближче майбутнє, 32% респондентів не очікують на жодні зміни в економічному становищі країни у наступні пів року, 43% вважають, що ситуація погіршиться, 15% опитаних сподіваються на її покращення.

Водночас 63% опитаних переконані, що економічне становище України за останні пів року скоріше погіршилося. 26% респондентів не відчули жодних змін, а покращення побачили лише 7% українців.

Про погіршення економічної ситуації у власній родині заявили 49% респондентів, лише 6% повідомили, що їхня фінансова ситуація покращилася. 44% опитаних вважають, що нічого не змінилося.

За даними соціологів, 68% опитаних українців вважають, що справи у країні йдуть у неправильному напрямку, лише 18% дотримуються протилежної думки.

Довідка. Опитування проводили 3-6 вересня 2020 року методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Що відомо

  • За даними соціологів, у вересні 57% українців заявили, що не задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського, що на 10% більше, ніж у липні 2020 року.
  • Серед правоохоронних структур українці найгірше оцінюють роботу антикорупційних органів.
  • 77% опитаних соціологами українців запевнили, що планують взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди