Жителів Київщини попереджають про звуки вибухів: проводяться планові роботи

Жителів Київщини попереджають про звуки вибухів: проводяться планові роботи

Сьогодні, 7 грудня, у Білоцерківському районі Київщини жителі чутимуть звуки вибухів. На місцевому родовищі гранітів фахівці проводитимуть планові роботи.

Про це повідомляє у Telegram пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

"На території Ольшаницького родовища гранітів заплановано проведення вибухових робіт. Вони пов'язані з технологічними процесами", — йдеться у повідомленні.

В адміністрації просять жителів зберігати спокій та довіряти тільки перевіреним джерелам інформації.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, 28 вересня планове знищення вибухонебезпечних предметів відбувалося у Вишгородському районі. 6 жовтня снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському, а 26 жовтня у Бучанському районах Київщини.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, теж розташовані у Білоцерківському районі.

На початок