У хмельницьких вишах розпочали навчання. Десь – очно, а десь - дистанційно

У хмельницьких вишах розпочали навчання. Десь – очно, а десь - дистанційно

У хмельницьких вишах розпочали навчання. Десь – очно, а десь - дистанційно Фото: Суспільне

Навчання для студентів перших курсів сьогодні розпочали Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова. Форма навчання в закладах цього року різниться. Гуманітарно-педагогічна академія першокурсників зустріла в аудиторіях. Університет управління та права – дистанційно.

Про це Суспільному розповіли ректорка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура та проректорка з науково-педагогічної роботи Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Ірина Ковтун.

Як навчають студентів хмельницькі виші під час карантинних обмежень, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Денис Копитко – першокурсник Хмельницького університету управління та права. Цього року замість аудиторії хлопець слухає лекцію з історії держави та права за ноутбуком. «Дистанційне навчання дається важко, але з часом адаптуюсь», - зізнається хлопець.

І хоч навчання в університеті дистанційне, студенти можуть перебувати в гуртожитку вишу. «Методист факультету сказала, щоб ми нікуди не роз’їжджались. В нас можуть виникнути запитання, тож на місці ми можемо до неї підійти і вона зможе дати на них відповідь», - додає Денис.

Проректорка з науково-педагогічної роботи Хмельницького університету управління та права Ірина Ковтун каже: «Відповідно до постанови кабінету міністрів в помаранчевій зоні в аудиторіях не може знаходитись більше двадцяти осіб. Тому більша частина першого курсу буде здобувати освіту дистанційно. Ті групи студентів, які мають менше двадцяти осіб, будуть ходити на навчання. Адже ми розуміємо, як важливо для першокурсників правильно включитися в освітній процес».

За словами проректорки, вчора для студентів провели інструктаж, як відбуватиметься дистанційне навчання.

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії навчаються очно. Щоправда, не усі студенти. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії навчаються очно. Щоправда, не усі студенти. Фото: Суспільне.

Сьогодні розпочали навчання і у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії. Дарія Крупіцька, закінчивши девять класів середньої школи, вступила цього року до академії на спеціальність «Початкова освіта». Дівчина каже: «Дуже хотілося піти вчитися саме оффлайн, щоб бути в групі, а не вдома за ноутбуком. Вдома якось вчитись не дуже, в групі веселіше».

Старшокурсниця Ольга Оленич розповідає, що навчання у аудиторіях відбувається у засобах захисту. Каже, про це студентів попередили заздалегідь.

«Висновки такі, що більше цінується тепер таке навчання, очне. Дистанційне також має свої плюси і мінуси, Але, гадаю, в очного таки більше плюсів», - розповідає студентка.

Ректорка академії Інна Шоробура каже, що в цьому році наповненість студентів в групах дозволяє їм на першому курсі проводити заняття в аудиторіях.

«На очній формі в нас перший курс після одинадцятого класу. Далі, після молодшого бакалавра, по скороченій формі в нас навчається також п’ятий курс. І магістратура п’ятий курс навчається стаціонарно на сьогодні», - каже ректорка. .

Додає, що на освітній програмі «Молодший спеціаліст» на базі дев’яти класів навчається лише перший курс. Крім того, студентів, які приїздять на навчання з «червоної зони», попросили тимчасово на навчання до Хмельницького не приїжджати.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди