2023: "Всі разом будемо відбудовувати нашу країну". Історія студента Владислава Кобильника з Хмельниччини

2023: "Всі разом будемо відбудовувати нашу країну". Історія студента Владислава Кобильника з Хмельниччини

2023: "Всі разом будемо відбудовувати нашу країну". Історія студента Владислава Кобильника з Хмельниччини
Владислав Кобильник навчається у Краківській політехніці, грудень 2023. Фото з архіва Владислава.

Випускник Кам’янець-Подільського ліцею №17 Владислав Кобильник отримав 600 балів на національному мультипредметному тесті у червні 2023 року. Це найкращий і єдиний такий результат цього року на Хмельниччині. Наразі 18-річний Владислав навчається у Польші, у Краківській політехніці.

Про своє навчання в сусідній країні та плани на майбутнє студент розповів Суспільне Хмельницький.

Владислав Кобильник з Кам'янця-Подільського отримав на національному мультипредметному тестуванні 600 балів: по 200 з кожного предмету — математики, української та англійської мови.

"Я завжди від себе багато очікую, покладаю на себе великі надії. Тому я багато працював, щоб досягти таких результатів. Багато вклав сил та часу", — зізнається хлопець.

Влад пригадує свої емоції у день іспитів.

"Я здав мультитест одним із перших. Емоції не описати — відчував, в першу чергу, полегшення, щастя від того, що я отрима те, чого хотів. Це було класно. Я дуже довго йшов до цього і на той час це була моя основна мета", — ділиться кам'янчанин.

Студент Владислав Кобильник з Кам'янця-Подільського, 2023. Фото з архіву Владислава.
Студент Владислав Кобильник з Кам'янця-Подільського, 2023. Фото з архіву Владислава.

Після цього Владиславу пропонували вступити на безкоштовне навчання у Київський університет імені Тараса Шевченка. Але він обрав Краківську політехніку у Польші.

"Війна внесла багато нестабільності всередині нашої країни, в тому числі і у сфері освіти. Я вважаю, що хороша освіта, особливо для сучасного покоління людей,моїх однолітків — це надзвичайно важливо. Бо такі люди будуть потрібні Україні після нашої перемоги. Тому що ми всі разом будемо її відбудовувати за західним зразком", — каже Владислав Кобильник.

Сдудент зараз навчається за спеціальністю "прикладна інформатика".

"Моя спеціальність, напевно, ніде не дається легко. Особливо, у великих навчальних закладах, яким і є Краківська політехніка. Від нас багато вимагають. Це — спеціальність майбутнього, тому на неї великий попит серед студентів", — говорить хлопець.

Владислав спілкується у польському Кракові зі своїми українськими та польськими однолітками, а також інтернаціональними студентами, яких там багато.

"Спілкуюсь зі всіма. Намагаюсь бути добрим, відкритим до нових знайомств. Тоді спілкування легко йде", — додає студент.

Після навчання Владислав планує повертатись в Україну.

"Звісно, буду повертатися. Я ніколи не хотів повязати своє життя з іншою країною. З самого дитинства я зрозумів, що тут моє місце. Тому після навчання планую працювати за спеціальністю у рідній країні", — зізнається Владислав Кобильник.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок