Оборонне оснащення Британії відчує нестачу в $21,6 млрд. Що про це сказав міністр

Оборонне оснащення Британії відчує нестачу в $21,6 млрд. Що про це сказав міністр

Шаппс прокоментував звіт, за яким Міноборони на 10 років бракуватиме $21,6 млрд
Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прибуває на засідання кабінету міністрів на Даунінг-стріт у Лондоні, 5 вересня 2023 р. Фото: AP /Kirsty Wigglesworth

Національний контрольно-ревізійний офіс (NAO) у Великій Британії 4 грудня опублікував свої висновки про план військового оснащення Сполученого Королівства. Згідно зі звітом, протягом наступних 10 років прогнозовані витрати на оборону перевищують поточний бюджет на 16,9 млрд фунтів стерлінгів ($21,6 млрд).

Про це повідомили на сайті NAO.

NAO — це служба аудиту, незалежний контролер державних витрат Великої Британії. Фахівці NAO оцінили план від Міноборони країни. У цьому плані прописують інвестиції, які заплановані на обладнання та проєкти підтримки протягом наступних 10 років. План оцінює, чи доступні будуть заплановані внески в межах наявного бюджету.

Згідно зі звітом контрольно-ревізійного офісу від 4 грудня 2023 року, план оснащення Міністерства оборони Великої Британії на наступне десятиліття є недосяжним і має найбільший дефіцит бюджету з часу публікації Плану у 2012 році.

Отже, контролер зробив висновок, що грошей з бюджету на план Міноборони не вистачить. А якщо скасувати чи скоротити якісь проєкти з обладнання, це може призвести до поганого співвідношення ціни та якості.

"Це помітне погіршення фінансового становища, якщо порівняти з попереднім планом у 2022 році, який Міноборони визнало доступним", — пишуть у NAO.

Причинами дефіциту служба визначила високу інфляцію та стрімке зростання витрат на ядерні та військово-морські програми. Британія зараз саме працює над створенням нової системи ядерного стримування.

Що про дефіцит кажуть у Міноборони Великої Британії

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс зробив зустрічну заяву у відповідь на звіт NAO. Він наголосив, що NAO не врахувало у своєму документі прагнення уряду збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП, щойно це дозволять економічні умови.

"Хоча ми зараз прогнозуємо тиск, відомство впевнене, що зможе жити в межах свого бюджету на обладнання, маючи лише 25% плану протягом наступного десятиліття. Це забезпечує запас для коригування програми за потреби та гарантує, що ми можемо реагувати на непередбачувані події".

Окрім того, Шаппс наголосив, що на план оснащення впливають події у світі, включно з війною в Україні.

На початок