Шмигаль поговорив телефоном із прем'єром Словаччини. Обговорили ситуацію на кордоні та енергетику

Шмигаль поговорив телефоном із прем'єром Словаччини. Обговорили ситуацію на кордоні та енергетику

Шмигаль і Фіцо
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час розмови з главою уряду Словаччини Робертом Фіцо. Фото: Telegram/Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сьогодні, 4 грудня, вперше поговорив телефоном з нещодавно призначеним главою словацького уряду Робертом Фіцо. Сторони обговорили пріоритетні напрямки двосторонньої співпраці між державами. Зокрема йшлося про відновлення, енергетику та розвиток прикордонної інфраструктури.

Про це Денис Шмигаль повідомив у Telegram.

"Озвучив потреби в інженерній техніці для гуманітарного розмінування, які виробляють словацькі компанії. Розраховуємо на участь словацьких компаній у різних сферах відновлення України", — йдеться у дописі Шмигаля.

Також, за словами очільника українського уряду, було проговорено співпрацю в енергетиці. Він додав, що під час розмови торкнулися й ситуації на кордоні.

"Було відзначено, що проїзд першочергових вантажів здійснюється безперешкодно. Розраховуємо найближчим часом на укладення міжурядової угоди про контроль на спільних пунктах пропуску", — сказав Шмигаль.

Також посадовці обговорили українську "формулу миру" та підтримку Словаччиною її пунктів.

"Подякував Словаччині за послідовну підтримку європейської перспективи України. Очікуємо на позитивні рішення саміту лідерів ЄС цього місяця", — написав Шмигаль.

Що відомо про блокування словацько-українського кордону

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) 29 листопада повідомив, що розпочне блокування прикордонного пункту "Вишнє Нємецьке – Ужгород" з 1 грудня. Метою протесту є приєднання до польських перевізників.

Цього місяця представники UNAS уже блокували на годину пункт перетину кордону "Вишнє Нємецьке — Ужгород" з боку Словаччини, висловивши солідарність із польськими страйкарями. Вони вимагали від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати – це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

1 грудня на території Словаччини розпочато блокування руху вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецке", що суміжний українському пункту пропуску "Ужгород".

За словами речника ДПСУ, станом на ранок 4 грудня, в бік України на території Словаччини в цьому напрямку перебували 650 вантажних вантажівок в чергах в очікуванні перетнути кордон. Він також зауважив, що за інформацію, яку надали словацькі колеги, блокування є безстроковим. Тобто конкретної дати припинення блокади кордону немає.

На початок