Довіра та співпраця між КНР та Білоруссю зміцніли за останній рік — МЗС Китаю

Довіра та співпраця між КНР та Білоруссю зміцніли за останній рік — МЗС Китаю

МЗС Китаю каже, що відносили з Білоруссю за останній рік стали тіснішими
Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко та президент Китаю Сі Цзіньпін, Пекін, 4 грудня 2023 року. Фото: Пресслужба президента Білорусі

Під час зустрічі лідерів КНР та Білорусі китайське Міністерство закордонних справ зробило висновок, що впродовж 2023 року політична взаємодовіра між Китаєм та Білоруссю зміцнилася, а міжнародна співпраця стала тіснішою.

Про це повідомила пресслужба МЗС.

Відомство зазначає, що Китай розглядає відносини з Білоруссю зі стратегічної та довгострокової перспективи та "рішуче підтримує Білорусь у русі розвитку, який відповідає її національним умовам, і виступає проти втручання зовнішніх сил у внутрішні справи Білорусі".

"Глави двох держав також обмінялися думками щодо української кризи та інших питань", — йдеться у повідомленні МЗС.

Білорусь і надалі "неухильно розвиватиме дружні відносини з Китаєм і готова інтенсифікувати обміни на високому рівні, забезпечувати тверду підтримку між країнами, поглиблювати взаємовигідне співробітництво, зміцнювати міжнародну та багатосторонню стратегічну координацію".

Робочий візит Лукашенка до Китаю

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко 3 грудня вирушив зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпінем. Як повідомляє пресслужба Лукашенка, керівник Білорусі також відвідав Пекінський університет.

Ця поїздка до КНР — вже друга у 2023 році для союзника президента РФ. За повідомленнями китайських державних ЗМІ, під час офіційного візиту 28 лютого — 2 березня Лукашенка зустрічали салютом і військовими почестями.

Після перших переговорів у 2023 році Сі Цзіньпін заявив, що китайсько-білоруська "дружба непорушна, і обидві сторони повинні постійно зміцнювати політичну взаємну довіру і залишатися справжніми друзями і добрими партнерами один одного".

На початок