Червоний Хрест призупинив членство Білорусі у міжнародній федерації товариств

Червоний Хрест призупинив членство Білорусі у міжнародній федерації товариств

Червоний Хрест призупинив членство Білорусі у міжнародній федерації товариств
Прапор Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Фото: ifrc.org

Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФЧХ) призупинила членство Білорусі з 1 грудня.

Відповідну заяву опублікували на сайті товариства.

Зазначається, що призупинення є результатом невиконання вимоги про звільнення голови білоруського Червоного Хреста Димитра Шевцова.

Рішення про звільнення Шевцова Ради керуючих МФЧХ ухвалила 3 жовтня 2023 року після звинувачень щодо вивезення українських дітей до Білорусі, а також його візит до Луганська та Донецька.

"Будь-яке нове фінансування білоруського Червоного Хреста також буде призупинено. Крім того, білоруський Червоний Хрест не зможе брати участь у Генеральній асамблеї МФЧХ, а також голосувати чи бути обраним на будь-яких статутних засіданнях МФЧХ", — йдеться у повідомленні.

Водночас це рішення не означає, що Червоний Хрест Білорусі втрачає свої права як члена Міжнародної федерації. Представництво Білорусі може бути відновлене після того, як Шевцова звільнять.

Позиція Червоного Хреста України

Червоний Хрест України висловив офіційну позицію щодо незаконної діяльності білоруського ЧХ на тимчасово окупованих Росією територіях.

“Український Червоний Хрест категорично засуджує дії білоруського Червоного Хреста щодо їхньої діяльності на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Луганській та Донецькій областях”, — наголосили в організації.

Окрім цього, там закликали розглянути питання щодо виключення білоруського Червоного Хреста із Міжнародного Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

Раніше голова Білоруського товариства Червоного Хреста Дмитро Шевцов під час поїздки на окуповану частину Донбасу заявив у репортажі телеканалу "Білорусь 1", що його організація бере участь у вивезенні дітей з окупованих територій України до Білорусі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Міжнародний кримінальний суд видати ордер на арешт Шевцова, який публічно зізнався у злочині незаконної депортації дітей з окупованих територій України.

“Усі винні у викраденні українських дітей мають бути притягнуті до відповідальності", - додав глава МЗС.

На початок