У Гостомельській громаді виявили більше сотні зловживань на відбудові

У Гостомельській громаді виявили більше сотні зловживань на відбудові

Гостомель, відбудова житла
Заміна вікон у новобудові Гостомеля. Фото: Державна аудиторська служба

Перевірка виявила понад 100 порушень та зловживання під час відновлення житла в Гостомелі на Київщині. Їхня загальна сума сягає понад 21 млн грн.

Про це повідомила голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

За її словами, місцеві жителі Гостомельської громади обурюються, що роботи взагалі не виконувалися, або лише частково.

"На жаль, такі випадки підтвердилися. Коли держава виділяє значні суми коштів з держбюджету на будівельні матеріали для відновлення пошкодженого житла, колишній начальник Гостомельської військової адміністрації, отримавши від Київської обласної адміністрації ці матеріали на суму майже 11 млн грн, просто їх привласнив", — зазначила Басалаєва.

Також аудитори на одному із комунальних підприємств Гостомельської селищної ради виявили, що не вистачає благодійної допомоги (будматеріалів) на загальну суму 1,2 млн грн.

Басалаєва розповіла, що підрядники теж недобросовісно виконують свою роботу. Наприклад, так сталося з будинками в селі Мощун та Гостомелі. На одному мали відновити дах, а в іншому — встановити вибиті вікна.

У Гостомельській громаді встановили більше сотні зловживань на відбудові
Будинок в Мощуні, де мали замінити вікна. Фото: Державна аудиторська служба
"За документами роботи виконані й оплачені, а насправді об'єкти лишаються без ремонтів. Тільки на них виділили майже 0,5 млн грн. Натомість деяким забудовникам Гостомельська військова адміністрація замінила вікна в будівлях в повному обсязі на 2,9 млн грн при тому, що люди там не проживають та квартири не продані", — каже посадовиця.

Ще в червні президент Володимир Зеленський звільнив главу Гостомельської селищної військової адміністрації Сергія Борисюка. Перед тим детективи Бюро економічної безпеки викрили на Гостомельщині корупційні схеми.

На початок