11 туристів загинули внаслідок виверження вулкану в Індонезії, 12 зникли безвісти

11 туристів загинули внаслідок виверження вулкану в Індонезії, 12 зникли безвісти

11 туристів загинули внаслідок виверження вулкану в Індонезії, 12 зникли безвісти
Вулкан Мерапі в Індонезії вивергає дим під час ефузивного виверження, як видно з села Вонокерто, Джокьякарта, 9 серпня 2023 року. Фото: DEVI RAHMAN/AFP via Getty Images

Щонайменше 11 туристів загинули і ще 12 зникли безвісти після виверження вулкану на острові Суматра в Індонезії.

Про це повідомляє CNA.

Рятувальники працювали всю ніч, щоб знайти десятки туристів, які застрягли на горі Марапі на острові Суматра після того, як у неділю, 3 грудня, вона викинула в небо стовп попелу висотою 3 000 м — вищий за сам вулкан, що має 2 891 м .

Тіла загиблих туристів знайшли біля кратера Марапі, повідомив місцевий представник рятувальної служби.

Дванадцять людей зникли безвісти, ще троє були знайдені живими, 49 туристів благополучно спустилися з кратера, деякі з них отримали опіки і переломи, сказав чиновник.

"Їх спускають вручну, рятувальники спускають їх по черзі. Ми не можемо проводити повітряний пошук за допомогою гелікоптера, оскільки виверження триває", — сказав керівник місцевого рятувального агентства Абдул Малік.

Він додав, що в пошуках беруть участь близько 120 рятувальників.

Трьох інших людей, які були знайдені живими, ще треба спустити з гори разом з 11 загиблими. За словами Маліка, ці троє вцілілих були знайдені поблизу кратера, і "їхній стан був важким, а деякі з них мали опіки".

Речник місцевого рятувального агентства Джоді Хар'яван розповів, що рятувальні роботи були ускладнені спорадичними виверженнями, але пошуки все ще тривають, незважаючи на ризики.

"Як тільки стало безпечніше, вони продовжили пошуки. Тож пошуки не припинялися", — сказав він в інтерв'ю AFP.

Голова Агентства Західної Суматри з пом'якшення наслідків стихійних лих Руді Рінальді розповів AFP, що деякі з врятованих туристів отримали опіки.

"Постраждали ті, хто був ближче до кратера", — сказав він.

Згідно зі списком знайдених туристів, наданим національним пошуково-рятувальним агентством "Басарнас", з яким ознайомилося AFP, щонайменше вісім людей отримали опіки, один — опіки і перелом, а ще один — рану голови,

Співробітник станції моніторингу на горі Марапі, Ахмад Ріфанді повідомив AFP, що після виверження спостерігався викид попелу, який досяг Букіттінггі, третього за величиною міста на Західній Суматрі з населенням понад 100 000 людей.

Після виверження шлейф диму і попелу закрив сонце і покрив прилеглі автомобілі, скутери і машини швидкої допомоги.

Марапі перебуває на другому рівні тривоги за чотириступеневою системою Індонезії, і влада встановила трикілометрову зону відчуження навколо його кратера.

Індонезійський архіпелаг розташований на Тихоокеанському вогняному кільці, де стик континентальних плит спричиняє високу вулканічну та сейсмічну активність.

Раніше, 1 жовтня, у Східній Яві в Індонезії сталося виверження вулкана Семеру. Вулканічний шлейф сягнув 1500 метрів.

На початок