Естонія може будь-якої миті закрити кордон з РФ — прикордонна служба

Естонія може будь-якої миті закрити кордон з РФ — прикордонна служба

Естонія може будь-якої миті закрити кордон з РФ — прикордонна служба
Прикордонний пункт Естонія, Нарва — Росія, Івангород, кордон, 22 травня 2022 року. Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images

Глава прикордонного управління Департаменту поліції та прикордонної охорони Естонії Єва Калмус закликала бути обережнішими з поїздками до Росії через Естонію, оскільки кордон може закритися будь-якої миті.

Про це Калмус сказала у коментарі YLE.

За її словами, КПП на кордоні Естонії можуть закрити протягом години після рішення уряду.

Як пише видання, Естонія залишається одним із найдоступніших варіантів потрапити в Росію або виїхати з РФ до Фінляндії після закриття східного кордону. Після рішення фінського уряду на пункті пропуску Нарва збільшилася кількість перетинів кордону.

Калмус заявила Yle, що пожвавлення спричинене трафіком із Фінляндії в Росію.

Наразі за тиждень кордон перетинають у середньому на тисячу громадян більше, ніж до рішення Фінляндії про закриття кордону. Це на 25% більше, ніж зазвичай.

Калмус розповіла, що Естонія може слідом за Фінляндією закрити свій пункт пропуску.

“Ми просимо не їздити в Росію. Ті, хто вже поїхав до РФ, можуть опинитися в глухому куті, коли повернутися буде дуже складно”, — сказала представниця прикордонної служби Естонії.

Перед тим прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас підтвердила, що уряд країни шукає способи депортувати тих, хто отримає російське громадянство.

Раніше керівник прикордонної служби Естонії Вейко Коммусаар заявив, що уряд Естонії услід за Фінляндією може закрити прикордонні переходи на кордоні з Росією.

Фінляндія вирішила повністю закрити кордон з Росією на період з 30 листопада до 13 грудня. Таким чином країна хоче взяти під контроль спроби гібридного впливу Росії.

На початок